۱۶۰۰ میلیارد ریال جذب مدرسه‏‎ سازی در آذربایجان‌غربی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مدرسه‌سازی از اولویت‏‎های دولت است، گفت: در سال گذشته از مجموع ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغی استانی و ملی در امر مدرسه‎سازی، یکهزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تخصیص و ۱۰۰ درصد این رقم جذب شد.

آیدین رحمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آذربایجان‌غربی در سال ۱۳۹۷، رتبه دوم جذب اعتبارات استانی و رتبه چهارم اعتبارات کشوری را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۰۵ پروژه فعال در قالب  ۲ هزار ۶۶۱ کلاس درس در سراسر استان وجود دارد که با اتمام این پروژه ها تا ۲ سال آینده سرانه فضای آموزشی استان به ۴.۸۴ متر مربع افزایش می‌یابد.

وی گفت: در حال حاضر، سرانه فضای آموزشی استان ۴.۰۵ مترمربع است در حالی که میانگین کشوری سرانه فضای آموزشی ۵.۱۸ مترمربع برآورد می شود.

رحمانی اضافه کرد: این استان برای رسیدن به میانگین کشوری سرانه فضای آموزشی نیازمند چهار هزار و ۵۵۰ کلاس درس جدید است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی بیان کرد: ۷۸ پروژه خیّرساز در قالب ۳۰۱ کلاس درس با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال در حال ساخت است.

وی اضافه کرد: در مهرماه امسال ۷۳ پروژه در قالب ۲۷۳ کلاس درس با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال تحویل آموزش و پرورش استان شد.

وی با بیان اینکه امسال سیستم گرمایشی ۵۵۳ کلاس درس استاندارد شده‌ است، افزود: هم اکنون ۶ هزار کلاس درس استان دارای بخاری نفتی است که با توافق بین استانداری آذربایجان‌غربی و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، ۱۰۰میلیارد تومان برای جمع آوری بخاری نفتی و اتصال به شبکه گاز اختصاص یافته‌است.

آذربایجان‌غربی دارای ۵۰۰۰ مدرسه با بیش از ۲۴ هزار کلاس درس است.

۲۰۹۳/۷۱۲۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =