قابلیت‌های ایران در حوزه سلامت به مسئولان سلامت جهان نشان داده می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: قابلیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت در این اجلاس به شکل‌های مختلف برای مسئولان سلامت جهان به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش وزارت بهداشت، محمد آسایی روز سه شنبه درباره شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی افزود: روز گذشته استقبال بسیار خوبی از همایش پیاده روی در حاشیه این اجلاس بین المللی انجام شد که نشان دهنده اهمیت دادن  ایران در زمینه سلامت و کنترل عوامل خطر است. در نتیجه مردم اطلاع پیدا می‌کنند که وزارت بهداشت در این زمینه حساس است و اطلاع رسانی می‌کند.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت از حضور کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی نهایت استفاده را می‌کند و جلسات مختلفی با حضور این دانشمندان جهانی برگزار می‌شود.

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشت بیان کرد: ۱۹ کشور در این اجلاس حاضر شدند و فقط کشورهای عربستان سعودی، بحرین و مراکش حضور پیدا نکردند. کارشناسان بقیه کشورهای منطقه مدیترانه شرقی حاضر هستند و از این فرصت می‌توان به خوبی استفاده کرد.

آسایی گفت: سیستم خانه‌های بهداشت و مراقبت‌های بهداشتی اولیه ایران حتی در آمریکا هم الگوبرداری شده است و این مسائل را می‌توان به جهان نشان داد و جایگاه ایران را مطرح کرد. بازدید دکتر  تدروس از یک مرکز بهداشت در تهران یک ساعت و نیم طول کشید و حتی گفت که چیزهای زیادی یاد گرفته است که این موضوع برای ایران افتخار محسوب می‌شود.

رئیس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی اظهار داشت: در پایان این اجلاس، بیانیه‌ای با عنوان «بیانیه تهران» منتشر می‌شود که در تاریخ سازمان جهانی بهداشت ماندگار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha