بیماری، سوژه مجسمه‌سازان می‌شود

تهران- ایرنا- انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران با همکاری گالری ایرانشهر سومین نمایشگاه فیگوراتیو را با عنوان بیماری برگزار می‌کند.

هلیا دارابی، هومن سلیمی و نگار نادری‌پور اعضای شورای سیاست‌گذاری این رویداد هستند و شورای انتخاب آثار بر عهده هلیا دارابی، مجتبی رمزی و نگار نادری پور است و امیرحسین ردایی به عنوان دبیر اجرایی این رویداد را همراهی می‌کند.

 از آن‌جایی‌که تنها امکان و شکل "بودن در جهان" بدنی است که در آن و از طریق آن زندگی می‌کنیم؛ نحوه بودن، تجربه زیسته و آنچه از سر می‌گذرانیم توأمان به ما و هستی شکل می‌بخشد. سیر هنر فیگوراتیو در طول تاریخ بیانگر طرز تلقی انسان از خود و متأثر از اندیشه‌ دوران است.

بدن، نزد هنرمند معاصر دیگر نه جایگاه خدایان و اسطوره‌های شکست‌ناپذیر، که محل ظهور انسانی است که با تمام رنج‌های بشری، با پیری و درد و بیماری و معلولیت نیز آمیخته است. اکنون که در تعاریف جهانی، سلامت، تنها «عدم بیماری» نیست و زیستن در رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی را شامل می‌شود، پرداختن به مفهوم بیماری، زمینه‌ای برای کنکاش و واکاوی در تلقی هنرمند ایرانی از انسان و هستی فراهم می‌آورد. این رویداد در پی آن است تا با نمایش دیدگاه‌های گوناگون هنرمندان در قالب ارگانیسم و بدن، زمینه‌ای برای گفتگو میان آرا و نگرش‌های متفاوت فراهم آورد.

شرایط ارائه آثار

هر هنرمند می‌تواند حداکثر سه اثر پیشنهاد دهد.

شرکت برای عموم آزاد است.

تکنیک و متریال آزاد است و محدودیتی در استفاده از رسانه‌های مختلف وجود ندارد.

تاریخ ساخت آثار مربوط به سه سال اخیر باشد. همچنین آثار نباید قبلا نمایش داده شده باشند.

آثار می‌بایست با توجه به رویکرد نمایشگاه ارائه شوند.

آثار پذیرفته شده در مرحله اول، چنانچه در روز تحویل و بازبینی از کیفیت اجرایی مدنظر شورای انتخاب برخوردار نباشند حذف خواهند شد.

مسئولیت اصالت اثر به عهده هنرمند است.

نحوه شرکت در نمایشگاه

ثبت‌نام و ارسال آثار در سایت انجمن هنرمندان مجسمه ساز  انجام می شود.

رزومه نوشتاری/ رزومه تصویری شامل پنج نمونه آثار پیشین هنرمند.

ارسال آثار پیشنهادی که می‌تواند به صورت تصویر اصل اثر، عکس از ماکت، تصاویر سه بعدی و یا ارائه‌ ایده‌ پیشنهادی در قالب پروپوزال باشد. (تصاویر می‌بایست گویا و از زوایای مختلف باشد)

بیانیه اثر پیشنهادی (در صورت تمایل هنرمند)

هنرمندان پذیرفته شده ۴۵ روز تا تحویل اصل آثار و بازبینی زمان خواهند داشت.

مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار پیشنهادی: ۱۰ تا ۲۵ آبان ماه و اعلام اسامی اولیه‌ راه یافته به نمایشگاه ۳ آذرماه اعلام شده است.

تحویل آثار به گالری و داوری نهایی، ۱۸ دی ماه، زمان افتتاحیه نمایشگاه، ۲۰ دی و تاریخ اختتامیه آن اول بهمن‌ماه پیش‌بینی شده است.

انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در میدان هفت‌تیر، خیابان خردمند جنوبی، کوچه‌ نوشهر، پلاک ۱۵، محل دبیرخانه نمایشگاه اعلام شده و نمایشگاه در گالری ایرانشهر برپا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =