آمادگی عوامل اجرایی انتخابات در خراسان رضوی

مشهد-ایرنا- چهار ماه مانده به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی زمینه فعالیت عوامل اجرایی و بازرسی برای این مشارکت سیاسی در خراسان رضوی فراهم شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خراسان رضوی روز چهارشنبه در خصوص این آمادگی به خبرنگار ایرنا گفت: علاوه بر تشکیل هیات پنج نفره مرکزی بازرسی انتخابات استان، هیاتهای بازرسی در ۲۹ شهرستان تشکیل و احکام اعضا نیز ابلاغ شده است و به موازات آن برای هر شهرستان اعضا دبیرخانه نیز منصوب شده اند.

حسن جعفری افزود: کوکب موسوی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری به عنوان رئیس  و ناصر فخر موحدی، مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری به عنوان دبیر هیات مرکزی بازرسی استان انتخاب شده اند و در مجموع ۱۷۴ نفر در هیاتهای بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فعالیت دارند و احکام این افراد نیز صادر شده است.

وی شمار صندوقهای رای پیش بینی شده در انتخابات آتی را  حدود سه هزار و ۵۰۰ صندوق اعلام کرد و گفت: نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی این تعداد  ۱۰ درصد افزایش یافته است.

جعفری اضافه کرد: استان خراسان رضوی به عنوان اولین استان کشور برای اجرای انتخابات قانونی، سالم و بانشاط  اعلام آمادگی کرد و همه تجهیزات و امکانات اجرایی استان در این زمینه فراهم شده و هیچ دغدغه ای در هیچ جا برای اجرای این مهم وجود ندارد.

وی اظهار داشت: طی ماه آتی نیز مانوری دور میزی با هماهنگی وزارت کشور برای بررسی و سنجش میزان استعداد، آمادگی و توانمندی استان در راستای برگزاری صحیح انتخابات برگزار خواهد شد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: ستاد انتخابات استان ۱۱ عضو و ۶ کمیته زیر مجموعه دارد که احکام همه اعضای کمیته های آن  صادر و ابلاغ شده است، همچنین ۹ عضو این کمیته را بانوان تشکیل می دهند که نسبت به انتخابات سال ۹۴ مجلس شورای اسلامی این تعداد ۲۵ درصد افزایش داشته است.

خراسان رضوی ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد  که سهم حوزه انتخابیه مشهد و کلات پنج نماینده است.     

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند امسال برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =