درخواست دفتر نخست وزیر انگلیس از یوفا برای مبارزه با پدیده "زننده" نژادپرستی

تهران- ایرنا- سخنگوی نخست وزیر انگلیس در واکنش به توهین‌های نژادپرستانه به بازیکنان تیم ملی این کشور در جریان دیدار شب گذشته سه شیرها مقابل بلغارستان، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) را به انجام اقدامات ضربتی برای مبارزه با این پدیده "زننده"، ترغیب کرد.

دیدار تیم‌های ملی انگلیس و بلغارستان در انتخابی یورو ۲۰۲۰ که در صوفیه برگزار شد، به دلیل شعارهای نژادپرستانه جمعیت حاضر در ورزشگاه علیه بازیکنان سیاهپوست انگلیس، ۲ بار متوقف شد و به پیروزی ۶ بر صفر سه شیرها در این دیدار طعم تلخی داد.

بدنبال این اتفاق، سخنگوی «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس به نقل از وی در این خصوص اظهار داشت: نژادپرستی که شب گذشته دیدیم و شنیدیم زننده بود و نه در فوتبال و نه در هیچ کجای دیگر، جایی ندارد.

وی ادامه داد: یوفا باید به طور مستقیم وارد عمل شود؛ به این لکه در فوتبال به اندازه کافی رسیدگی نشده است؛ نژادپرستی و تبعیض باید یک بار برای همیشه از صحنه فوتبال حذف شود.

سخنگوی جانسون در ادامه تاکید کرد که دولت بریتانیا با ارسال نامه‌ای به یوفا از این نهاد درخواست می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن اتفاقات رخ داده در بازی شب گذشته را مورد تحقیق و بررسی قرار دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =