پایگاه جذب حامی ایتام در مسیر جاماندگان اربعین پایتخت مستقر می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست کمیته امداد استان تهران از استقرار پایگاه جذب حامی برای ایتام با عنوان طرح "اکرام ایتام" در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین در تهران خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنچی با بیان اینکه همزمان با اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پیاده روی جا ماندگان اربعین در تهران انجام می شود، گفت: مسیر راهپیمایی از میدان امام حسین (ع) آغاز و تا حرم عبدالعظیم حسنی در شهر ری ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف کمیته امداد استان تهران استفاده از ظرفیت های موجود برای کمک به مددجویان و نیازمندان است، بیان کرد: پایگاه های جذب حامی در مسیر جاماندگان اربعین در شهر تهران آماده ثبت نام از خیران و نیکوکاران برای حمایت از کودکان یتیم و غیر یتیم نیازمند است.

سرپرست کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: پایگاه های جذب حامی و همچنین دریافت کمک های مردمی برای امور نیازمندان برپا می شود.

پرپنچی ضمن تشکر از همه خیران و نیکوکارانی که به هر نحوی با کمیته امداد استان تهران همکاری دارند و نسبت به امور نیازمندان بی تفاوت نیستند، از آنها دعوت کرد از فرصت اربعین نیز استفاده کرده و همچون مناسبت های ملی و مذهبی دیگر به یاری فقرا و نیازمندان بشتابند.

وی یادآور شد: هم اکنون ۱۸ هزار و ۸۷۹ کودک یتیم و غیر یتیم  از خدمات کمیته امداد استان تهران  بهره مند هستند که ۶۸ هزار و ۴۹۰ خیر به عنوان حامی از آنها حمایت مادی و معنوی می کنند.

هم اینک میزان دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش نهاد ۱۹ هزار و ۷۲۰ نفر است که از این تعداد ۳ هزار و ۶۷۵ نفر دانشجو، ۷ هزار و ۷۵۶ دانش آموز مقطع ابتدایی و مابقی را متوسطه اول و دوم تشکیل می دهند.

طرح "اکرام ایـتام" از نیمه دوم سال ۷۸ با هدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان آغاز شد و در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص  اقدام می‌کنند. 

افراد حقیقی یا حقوقی که در این طرح «حامی» نامیده می‌شوند با مراجعه به کمیته امداد امام(ره)  یا درگاه‌های الکترونیک و تکمیل فرم اعلام همکاری، آمادگی خود را جهت تحت حمایت گرفتن یک یا چند کودک یتیم اعلام می‌کنند.

مدت حمایت حداقل یک سال بوده که طی آن حامی به صورت ماهیانه مبلغ تعهد شده خود را به شماره حساب کمیته امداد امام(ره) محل سکونت یتیم با شناسه واریز مخصوص یتیم واریز می‌کند.

تهرام/۷۲۴۷//۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها