۲۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۰
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 83518628
۰ نفر

برچسب‌ها

طراحی ویدئویی برای تشخیص اثر سوختگی بر نمایشگر تلویزیون

تهران- ایرنا- شرکت سامسونگ ویدئویی را طراحی کرده است که با استفاده از آن می‌توان وجود آثار سوختگی را بر روی نمایشگر تلویزیون‌های OLED تشخیص داد.  

به گزارش اوبرگیزمو، با گذشت زمان امکان بروز اثرات سوختگی (burn-ins) در نمایشگرهای OLED  وجود دارد.  

اثر سوختگی یا Burn-in به باقی ماندن شبحی از تصویر روی نمایشگر، پس از نمایش آن برای مدت‌ زمان طولانی می‌گویند. به عبارت دیگر، اگر برای مدت زیادی یک تصویر ثابت روی صفحه‌ی تلویزیون‌های پلاسما باقی بماند، هاله‌ای از آن بر روی تلویزیون باقی خواهد ماند.  

اگرچه این پدیده چندان رایج نیست اما هر از گاهی اتفاق می‌افتد.  حال از کجا باید بدانید که آیا این اثرات سوختگی بر روی نمایشگر تلویزیون OLED شما نیز وجود دارند یا نه. اگرچه این اثرات همیشه به وضوح قابل تشخیص نیستند اما شرکت سامسونگ تصمیم گرفته تا با انتشار ابزاری برای بررسی وجود اثر سوختگی بر روی تلویزیون‌ها به کاربران در این راه کمک کند.

این ابزار در قالب یک ویدئوی یوتیوبی منتشر شده که تصویری ثابتی از رنگ قرمز را برای چند ثانیه نمایش می‌دهد. کاری که باید بکنید این است که این ویدئو را بر روی نمایشگر تلویزیون خود به نمایش درآورید. مشاهده هرگونه نقطه سیاه در ضمن نمایش این ویدئو، به منزله وجود اثر سوختگی بر روی نمایشگر OLED شماست.   

 آن طور که به نظر می‌رسد هدف اصلی از انتشار این ویدئو تبلیغ نمایشگرهای QLED این شرکت است که ظاهرا در برابر ظهور این نوع از به اصطلاح سوختگی‌ها مقاومند.  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =