۲۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83518599
۰ نفر

برچسب‌ها

وضعیت ۱۴ مدرسه قروه به مدیریت بحران معرفی شد

سنندج - ایرنا - رئیس آموزش و پرورش قروه گفت: در این شهرستان از مجموع ۱۹۰ فضای آموزشی وضعیت ۱۴ مدرسه به مدیریت بحران معرفی شده‌اند که از این تعداد برای ۶ مدرسه دستور تخلیه فوری داده شده و هشت مدرسه هم قابل استفاده مشروط است.

جعفر عبدالملکی روز سه‌شنبه در جریان آغاز عملیات ساخت یک مدرسه در قروه اظهار داشت: نوسازی و مقاوم سازی ۲ مدرسه دیگر هم در این شهرستان آغاز شده که برای مقاوم سازی مدرسه روستای دوسر ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و برای مدرسه ۱۷ شهریور هم ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: عملیات ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه شهرک دانش قروه با پیش بینی اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد ریال در راستای توسعه فضاهای آموزشی آغاز شد.

وی یادآور شد:‌  این مدرسه با یک هزار و ۷۹۶ مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت هفت هزار و ۱۷۶ مترمربع وبا ۱۲ کلاس درس ویژه مقطع ابتدایی ساخته می‌شود.

عبدالملکی افزود: برای ساخت این مدرسه اعتباری بیش از ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و شهرستانی برآوردتخصیص یافته که امید می‌رود تا مهرماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی ایمنی دانش آموزان در مدارس را یکی از اولویت های آموزش و پرورش دانست و گفت: در سال جاری تعداد ۲۲ هزار و ۸۸۳ دانش آموز در ۹۷۳ کلاس درس مشغول تحصیل هستند.

مدرسه ۱۲ کلاسه شهرک دانش قروه با حضور مدیرکل نوسازی مدارس، کردستان، رئیس خیرین مدرسه ساز کردستان، نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی کلنگ زنی شد.

۷۳۴۵ / ۳۰۳۴ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =