شش هزار زائر افغانستانی از مرز دوغارون عازم مشهد شدند

مشهد- ایرنا- ۶ هزار و ۶۱۰ نفر از زائران افغانستانی اربعین در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۲ مهر ماه جاری از مرز دوغارون به مشهد منتقل شدند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تایباد روز چهارشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این زائران به وسیله ۱۴۷ دستگاه اتوبوس به مشهد مقدس منتقل شده اند.

علی اصغر کرباسی افزود: با توجه به حجم ورود زائران کشور افغانستان به ایران روزانه بیش از ۲۰ دستگاه اتوبوس در مرز دوغارون برای انتقال آنها به مشهد مستقر هستند.

وی ادامه داد: در صورت ورود بیشتر زائران اربعین از افغانستان به مرز دوغارون از ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان های تربت جام، خواف و نیشابور برای انتقال آنها به مشهد کمک گرفته می شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تایباد گفت: امسال پیش بینی می شود ۱۵ هزار زائر افغانستانی با ناوگان حمل و نقل عمومی از مرز دوغارون به سمت مشهد جا به جا شوند.

کرباسی  افزود: سال گذشته ۲۱ هزار و ۹۰۰ نفر زائر افغانستانی در قالب ۵۱۴ دستگاه اتوبوس به مشهد مقدس منتقل شدند.

وی از انتقال تعدادی اتوبوس از تایباد به مشهد در ایام عزاداری های پایانی ماه صفر خبر داد و گفت: با توجه به حجم زیاد  ورود زائرین در ایام پایانی ماه صفر به مشهد مقدس ۷۰ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی این شهرستان در این ایام جهت ارائه خدمات به زائران به مشهد مقدس منقل می شود.

تایباد ۵۵ دستگاه اتوبوس فعال در محورهای مواصلاتی کشور دارد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =