پتروشیمی هگمتانه فعالیت آزمایشی خود را بهمن آغاز می‌کند

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: مجتمع صنایع پتروشیمی هگمتانه بهمن ماه جاری به صورت آزمایشی آغاز به کار می‌کند و از بهار سال ۱۳۹۹ به صورت رسمی محصولات پی.وی.سی گرید پزشکی آن تولید و وارد بازار می‌شود.

سید سعید شاهرخی روز سه‌شنبه در بازدید معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه همدان افزود: با حمایت وزارت نفت، این طرح دوباره با همت سرمایه گذاران فعال شد و آغاز به کار آزمایشی آن قبل از پایان سال صورت می‌گیرد و در بهار آینده به جمع پتروشیمی های کشور اضافه می‌شود.

وی تاکید کرد: به دنبال احیا و اجرایی کردن پتروشیمی ابن سینا هستیم و این طرح در منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد در شهرستان فامنین ساخته می شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه پتروشیمی هگمتانه در فضایی به مساحت ۱۵ هکتار ساخته شده است، ادامه داد: روند ساخت این پتروشیمی فراز و نشیب های فراوانی داشت که امیدواریم این فرازی که شکل گرفته است تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در مدیریت استان، تمام حمایت خود را از این طرح به کار می‌گیریم، بیان کرد: در تامین آب برای این پتروشیمی ‌مشکلی نداریم و تاکنون سهمیه سه میلیون متر مکعب برای آن قطعی شده است.

استاندار همدان بیان کرد: در تامین برق نیز هیچگونه مشکلی نداریم و با تسریع در امور، مطابق برنامه این پتروشیمی شروع به کار می‌کند.

پتروشیمی هگمتانه در سال ۱۳۸۳ کلنگ زنی شد و اتمام این طرح بزرگ با فراز و فرودهای بسیاری مواجه شده که در سال رونق تولید عزم مسئولان برای راه اندازی آن جدی شده است.

۹۹۰۴/2090

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =