۸ هزار و ۲۱۱ واحد صنعتی در آذربایجان‌شرقی از گاز طبیعی استفاده می‌کنند

تبریز- ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه در ۶ ماه نخست سال جاری ۱۰۹ واحد صنعتی عمده و جزء به شبکه مصرف گاز طبیعی متصل شدند، گفت: در زمان حاضر ۸۲۱۱ واحد صنعتی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

سیدرضا رهنمای توحیدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا خاطرنشان کرد: گاز طبیعی بیشترین نقش را در حمایت از بخش های تولیدی استان داشته و به واسطه سوخت ارزان و پاک و میزان ارزش افزوده منجر به بهبود شرایط اقتصادی می شود.
وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر، توسعه گازرسانی به صنایع، موجب کاهش مصرف سوخت‌های آلاینده‌ای مانند گازوئیل و مازوت شده که می‌تواند تاثیر به سزائی بر بهبود کیفیت هوا و کمک به محیط زیست داشته باشد.
مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: گازرسانی به نیروگاه هریس و نزدیک رسانی گاز به واحدهای صنعتی مصوب شورای اقتصاد از مهمترین اقدامات اجرایی شرکت گاز در تأمین زیرساخت های صنعتی و تولیدی استان در سالجاری است.
رهنمای توحیدی با اشاره به برنامه دولت دهم و یازدهم در توجه ویژه به رونق تولید و تأمین گاز بخش های صنعتی، افزود: مصوبه شورای اقتصاد یکی از مهمترین این برنامه ها در نزدیک رسانی گاز به بخش های صنعتی می باشد که برابر این مصوبه استان آذربایجان شرقی به بیش از ۹۰ درصد تعهدات خود در این بخش دست یافته است.

به گزارش ایرنا، از کل تعداد صنایع گازدار در استان آذربایجان شرقی ۲۰۷۱  واحدهای صنعتی در دولت تدبیر و امید گازدار شده است.

۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =