۴۰ واحد دامی در بانه راه‌اندازی شده است

سنندج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی بانه گفت: در ۲ سال گذشته ۴۰ واحد دامی سنگین و سبک نیمه صنعتی شیر و گوشتی در این شهرستان راه‌اندازی شده و احداث پنج واحد صنعتی نیز در دست اقدام است.

کریم شریفی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از واحدهای دامی این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون ۱۶ واحد پروار بندی گوساله با ظرفیت ۴۶۰ راس و ۲۳۰ تن گوشت قرمز در یک دوره ۹ ماهه راه اندازی شده و ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در این مدت پنج واحد پروار بندی بره نیز با ظرفیت ۴۷۵ راس و ۱۷ تن گوشت در یک دوره ۶ ماهه راه اندازی شده و چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز تسهیلات اشتغالزایی با هدف راه اندازی این واحدهای  دامی پرداخت شده است.

شریفی گفت: هشت واحد گوسفند داشتی با ظرفیت ۹۰۰ راس و تولید ۴۱ تن گوشت در سال و یازده واحد گاو شیری با ۹۵ راس و ظرفیت تولید  ۴۷۵ تن شیر در سال نیز در روستاهای بانه راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: برای هر واحد گاو شیری نیز یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون اعتبار و برای هر واحد واحدهای گوسفند داشتی نیز یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تسهیلات روستای پرداخت شده است.

این مسئول اظهار داشت: پنج واحد دام سنگین صنعتی با یک هزار ۲۵۰ راس در حال احداث است که بنابر ظرفیت تولید و دام تسهیلات اشتغالزایی به آنها پرداخت می شود.

سال گذشته یک واحد پرورش دام گوشتی ۱۲۰۰ راسی در روستای خوریآباد این شهرستان به بهره برداری رسید.

شهرستان مرزی بانه ۱۵۸ هزار نفر جمعیت د ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۴۶۹ / ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =