تقدیر از زحمات نابینایان ضروری است

تهران-ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با کارکنان نابینای وزارتخانه گفت: نابینایان ابا چشمی بیناتر به مسائل می نگرند بنابراین تقدیر از زحماتشان ضروری است.

سید عباس صالحی روز سه شنبه همزمان با روز جهانی نابینایان (عصای سفید) در دیدار با کارکنان نابینای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر از زحمات و تلاش های این افراد را ضروری دانست و گفت: تلاش شده تا برخی از مشکلات این افراد در وزارتخانه رفع شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم در عین حال تاکید کرد: پیگیر دیگر مشکلات اینگونه همکاران وزارتخانه هم خواهیم بود تا این افراد با کمترین مشکل بتوانند در محل کار خود فعالیت کنند.

در ابتدای این دیدار محمدمهدی احمدی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی نیز با اشاره به اینکه مدت دو سال است که دیدار همکاران نابینای وزارتخانه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود، گفت: تلاش شده در حد توان برخی از مشکلات این کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حل و رفع شود از این رو همچنان پیگیر رفع مسائل و مشکلات آنان هستیم.

در این دیدار هر یک از کارکنان نابینای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طرح مسائل و مشکلات خود پرداختند و در پایان، صالحی از کارکنان نابینای این وزارتخانه تقدیر کرد.

روز جهانی عصای سفید

۱۵ اکتبر مصادف با ۲۳ مهر ماه به عنوان روز بزرگداشت نابینایان و عصای سفید، نامگذاری شده است. در این روز قانون عصای سفید توسط یونسکو تصویب گردیده است. این روز برای پاسداشت و گرامیداشت دستاوردهای افراد نابینا که یا به شکل مادرزادی نابینا بوده‌اند و یا با بروز رخدادهای ناگوار و بر سر حوادث نابینا شده‌اند جشن گرفته می‌شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =