ششمین جشنواره ترویج کتابخوانی پذیرای ۶۰۰ طرح شد

تهران- ایرنا- دبیر اجرایی ششمین جشنواره‌ تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی از ارسال ۶۰۰ طرح به دبیرخانه این جشنواره و تقدیر از برگزیدگان همزمان با هفته کتاب در اختتامیه این رویداد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی جلسه‌ای که در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، پس از پایان مهلت ارسال آثار و دریافت پرونده‌های مروجان کتاب از سراسر کشور، برنامه‌ریزی برای داوری مرحله‌ آخر و اختتامیه انجام شد.

محسن حاجی زین‌العابدینی در این نشست بیان کرد: داوری آثار ۳ مرحله دارد. در مرحل اولیه و نیمه نهایی، دبیرخانه‌ مروجان کتابخوانی آثار راه‌یافته به این مراحل را بررسی می کنند داوران این بخش فرمهر منجزی، فریبا اقدامی، فرح حق نژاد، کیمیا امینی و محسن حاجی زین‌العابدینی هستند و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این داوری ها نظارت خواهد داشت و در نهایت آثار راه یافته به مرحله نهایی در ابتدای آبان ماه توسط هیئت داوران که هنوز اعضای آن مشخص نشده اند داوری خواهد شد و آثار برگزیده مشخص خواهد شد.

وی درباره‌ آثار رسیده به دبیرخانه‌ ششمین جشنواره‌ تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی توضیح داد: بیش از ۶۰۰ اثر از سوی مروجان کتاب در سراسر کشور به دبیرخانه رسیده است و هنوز این آثار در حال دریافت هستند و روزانه به طور متوسط ۲۰ اثر جدید به دبیرخانه ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از آثار ناقص بود و به صاحبان اثر بازگردانده شد تا با اصلاح مجدد، در رقابت با سایر آثار قرار بگیرد.

دبیر اجرایی ششمین جشنواره‌ی تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی گفت: همزمان با اختتامیه جشنواره یک کارگاه با موضوع ترویج کتابخوانی برای شرکت‌کنندگان، سایر مروجان و دوستداران کتاب برگزار خواهد شد. همچنین مجمع عمومی شبکه‌ مروجان کتابخوانی قصد دارد تا از میان فعالان حوزه‌ کتاب و کتابخوانی در این برنامه اقدام به عضوگیری کند.

حاجی زین‌العابدینی با اشاره به این که زمان دقیق اختتامیه‌ این جشنواره به زودی اعلام می‌شود، گفت: از تمام علاقه‌مندان حتی کسانی که در این جشنواره شرکت نکردند نیز دعوت می‌کنیم تا در اختتامیه و کارگاه حضور به هم رسانند. حضور افراد، گروه‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه‌ی کتابخوانی در این برنامه به هم‌افزایی و ترویج هر چه بهتر کتابخوانی کمک شایانی خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =