"گذر فرهنگ و هنر" موجب رونق گردشگری در سبزوار است

سبزوار- ایرنا- اجرای طرح "گذر فرهنگ و هنر" در سبزوار رونق گردشگری و شکوفایی بخش اقتصاد این شهرستان را به همراه دارد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار روز سه شنبه در نشست با مسئولان نهادهای فرهنگی این شهرستان گفت: سبزوار در مسیر جاده تاریخی ابریشم قرار دارد و از ظرفیت های فرهنگی و تاریخی مناسبی برخودار است که با اجرای طرح "گذر فرهنگ و هنر" پیوند گردشگران و مردم با آثار تاریخی و مشاهیر این شهرستان عمیق تر می شود.
رضا شجاع مقدم افزود: در گذر فرهنگ و هنر زمینه معرفی و بازاریابی آثار فرهنگی و هنری هنرمندان شهرستان فراهم می شود و همچنین مکانهایی از قبیل تماشاخانه، نگارخانه، نمایشگاه و موزه های خصوصی برای شهروندان و مسافران ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه گذرهای فرهنگ و هنر با ارائه طرح از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری ها ایجاد می شود، اظهار داشت: تاکنون برای راه اندازی این گذر در سبزوار مکان های کاروانسرای عرب ها، خیابان فردوسی توحید شهر و محدوده تاریخی میدان کارگر پیشنهاد شده است.
شجاع مقدم گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه تسهیلات مناسب از افراد و سرمایه گذارانی که در طرح گذر فرهنگ و هنر مشارکت نمایند حمایت مالی و معنوی می کند.
اصفهان، شیراز، کرمان، سنندج، سبزوار، نیشابور، بم و اوز شهرهایی هستند که براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذرهای فرهنگ و هنر در آن‌ ها راه اندازی می‌ شود.  

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =