عمان دروازه ورود شرکت های ایرانی به آسیا و افریقا

تهران - ایرنا - حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان تاکید کرد، این کشور به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی دروازه خوبی برای ورود شرکت های ایرانی به آسیا و آفریقاست.

به گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان، وی این مطلب را در دیدار با اعضای هیات بازرگانی اهواز و مشهد به ریاست شهلا عموری رئیس اتاق بازرگانی اهواز و نائب رئیس دوم اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان در محل سفارت بیان کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان ضمن تشریح آخرین وضعیت اقتصادی میان دو کشور به فرصت های مناسب سرمایه گذاری در کشور عمان و ارائه تسهیلات لازم به تجار و بازرگانان ایرانی در آن اشاره کرد.

شاهرودی تصریح کرد، عمان همه فاکتورهای لازم از جمله امنیت را برای سرمایه گذاری داراست و این کشور به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی دروازه خوبی برای ورود شرکت های ایرانی به آسیا و آفریقاست.
رئیس اتاق بازرگانی اهواز نیز در ادامه به ظرفیت بالای استان خوزستان اشاره کرد و گفت،  استان خوزستان در زمینه های مختلف کشاورزی، تولید آبزیان، خدمات فنی و مهندسی، نفت و گاز، تولید مصالح ساختمانی، کالاهای لوکس و مواد غذایی آماده همکاری با کشور عمان و سایر کشورهای همجوار است.  
در این دیدار همچنین مقرر شد به منظور تسهیل در روند رفت و آمد تجار و بازرگانان دو کشور هماهنگی های لازم برای راه اندازی خط پروازی اهواز – مسقط با هماهنگی مسوولان مربوطه در دو کشور انجام شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =