۲۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۶
کد خبرنگار: 1266
کد خبر: 83518237
۰ نفر
ادامه درگیری وآتش سوزی در محل نگهداری پناهجویان در یونان

آتن - ایرنا - درگیری و آتش سوزی ها درمحل نگهداری پناهجویان دریونان همچنان ادامه دارد ودوشنبه شب جزیره "سامو" واقع در شرق یونان شاهد این درگیری های گسترده بود.

به گزارش رسانه های یونان، این درگیری ها و آتش سوزی در نزدیکی محلی است که بیشترین نفرات حاضر در آن را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

 بر اساس گزارش رسانه های خبری یونان در این درگیری ها،  3 نفر به شدت با چاقو زخمی و تقریباً تمام وسایل و تاسیسات کمپ ویژه نگهداری پناهجویان در آتش سوخت.

شمار دیگری از ساکنان این کمپ پناهندگی به علت تنگی‌نفس ناشی از دود برخاسته از شعله‌های آتش به بیمارستان منتقل شده‌اند. پلیس برای متفرق کردن پناهجویان و خاتمه دادن درگیری‌ها از گاز اشک‌آور استفاده کرده است.گفته می‌شود که درگیری بین‌پناهجویان افغان و سوری روی داده است.

" جورج اسکنجیس" شهردار این جزیره دراین باره گفت:کل جمعیت این جزیره 8 هزار نفر می باشد ولی 6 هزار و 500 پناهجو نیز در آنجا حضور دارند که وضعیت خطرناکی را با اقدامات غیرقانونی خود همچون دزدی، تعارض به اموال و دارایی مردم و ایجاد درگیری بوجود آورده اند.

 وی افزود:در حالیکه 6 هزار و 500 پناهجو در این جزیره حضور دارند، محل ویژه ای که برای این امر اختصاص داده شده، فقط ظرفیت 650 نفر را دارد و بقیه در نزدیکی این محل، در میان جنگل ها و یا در سطح این جزیره با برپایی چادرهایی و در شرایط غیر بهداشتی حضور دارند.

شهردار این جزیره از دولت یونان خواست تا هرچه سریعتر برای انتقال این پناهجویان به شهرهای بزرگ اقدام کند.

در همین حال سازمان های مردم نهاد وکمیسیون مهاجران اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد بارها از یونان خواسته اند که اقداماتی برای بهبود وضع محل های نگهداری پناهجویان انجام دهد، زیرا اکثر اینگونه محل ها حتی دارای سیستم  گرمایشی و سرمایشی و سرویس های بهداشتی کافی نیستند .

با براه انداختن جنگ های نیابتی توسط آمریکا و تعدادی از کشورهای غربی- عربی در کشورهای سوریه، افغانستان، عراق ، یمن، لیبی و دیگر کشورهای جهان، شهروندان این کشورها برای نجات جان خود و فرزندانشان خانه و کاشانه خود را رها و بسوی کشورهای دیگر راهی شدند که تعداد زیادی ازآنان در طی مسیر جان خود را در دریا و عبور از مرزهای زمینی از دست داده اند.

 براساس گزارشات در این باره طی 10 الی 15 روز گذشته  حدود 15 هزار پناهجو از طریق مرزهای ترکیه وارد یونان شده اند

مراکز نگهداری پناهجویان در یونان طی ماههای گذشته نیز بارها شاهد درگیری بین پناهجویان و پلیس بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =