ذخیره آب سد تهم زنجان ۵۸ درصد افزایش یافت

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان گفت: ذخیره آب سد تهم در زمان حاضر به ۵۵ میلیون مترمکعب رسیده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۳۴ میلیون مترمکعب، ۵۸ درصد افزایش دارد.

یوسف رضاپور روز دوشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در حال حاضر ۶۵ درصد از سد تهم پر شده است، اظهار داشت: از اول تا ۲۲ مهرماه سال گذشته این سد ۴۱ درصد آب داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان همچنین به حجم آب موجود در سد گلابر اشاره کرد و گفت: این سد نیز هم اکنون ۵۶ درصد ذخیزه آبی دارد که این میزان در مدت مشابه سال قبل ۴۸ درصد بود که نشان از افزایش ۱۸ درصدی ذخیره آبی این سد دارد.

رضاپور از پر بودن ۸۹ درصدی سد کینه ورس خبرداد و یادآوری کرد: این رقم سال گذشته ۸۸ درصد بود که ۲ درصد میزان آب آن افزایش دارد.

به گفته وی، هم اکنون سد کینه ورس بیش از ۱۴ میلیون مترمکعب آب دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان گفت: میزان آب موجود در سد تالوار در ۲۲ روز گذشته ۶۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

رضاپور ادامه داد: مخزن این سد سال گذشته ۱۵ درصد و امسال ۲۵ درصد پر شده است.

وی تاکید کرد: منابع آب سد تهم برای تامین آب آشامیدنی شهری زنجان، محیط زیست و بخش کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار می گیرد که باید نسبت به ورودی و خروجی این سد توجه جدی صورت گیرد.

به گزارش ایرنا ، ۹۲ درصد آب در بخش کشاورزی ۲ درصد صنعت و ۶ درصد نیز برای آشامیدن مورد استفاده قرار می گیرد.
بر اساس گزارش ها سهم اشتغال در بخش کشاورزی با این حجم مصرف ۱۸ درصد، صنعت ۳۲ درصد و خدمات ۵۰ درصد است.
نرم مصرف آب در دنیا برای کشاورزی ۷۰ درصد، صنعت ۲۰ تا ۲۵ درصد و مابقی برای آشامیدن است.

۹۵۰۵/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =