ایران رهبر بهداشتی در منطقه مدیترانه شرقی است

تهران- ایرنا- دبیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت: ایران رهبر بهداشتی در منطقه مدیترانه شرقی است و توانسته است با ارتقای خدمات بهداشتی، مرگ و میر کودکان، زنان و بیماری های واگیر را کنترل کند.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، تدروس اوهانوم روز سه شنبه در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی در سالن اجلاس سران افزود: با توجه به دستاوردهای بهداشتی ایران سازمان بهداشت جهانی موظف است به این کشور کمک کند تا به کیفیت بهتر و بالاتر خدمات بهداشتی دست یابد.
وی افزود: گزارش های سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که مشکلات بهداشتی متعددی در منطقه مدیترانه شرقی وجود دارد اما فعالیت و تلاش کشورها دلایلی برای خوشبینی به وجود آورده است.
اوهانوم اضافه کرد: ما نیازمند تعهد سیاسی هستیم تا به بهبود وضعیت بهداشتی در کشورهای این منطقه از جمله افغانستان، اردن، ایران، پاکستان و سایر کشورها کمک کنیم.
وی به برنامه هپاتیت جهانی اشاره کرد و گفت: این یک برنامه جهانی برای کنترل، پیشگیری و کاهش مرگ و میر ناشی از هپاتیت است که باید برای اجرای آن در کشورهای این منطقه به خصوص افغانستان تلاش کنیم اگر چه مرگ و میر این بیماری تا حدی کاهش یافته است اما هنوز مواردی از مرگ و میر ناشی از این بیماری را در این منطقه شاهد هستیم.
دبیرکل سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: باید چارچوبی برای کنترل این مرگ و میرها تهیه شود تا مادران، نوزادان و بیماران بتوانند زندگی سالمی داشته باشند و ما برای رسیدن به این هدف نیازمند پرستاران، بهیاران و نیروهای بهداشتی بیشتری هستیم تا بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم و نرخ مرگ و میر را در این منطقه کاهش دهیم.
وی افزود: برای رسیدن به این هدف برنامه ای را تدوین کرده ایم و من تعهد می دهم امسال برای اجرای آن کمک کنم البته در این منطقه مشکلات دیگری مانند مصرف کنترل نشده مواد مخدر و مسائل زیست محیطی هم داریم که آماده هستیم برای رفع این چالش ها کمک کنیم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha