۲۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83518027
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش بادهای گرم موجب آتش سوزی در مناطق مختلف لبنان شده است

بیروت - ایرنا - وزش بادهای گرم و بالا رفتن درجه حرارت موجب بروز آتش سوزی در مناطق مختلف لبنان به ویژه ارتفعات و مناطق جنگلی این کشور شده است .

خبرگزاری رسمی لبنان روز سه شنبه در این باره اعلام کرد: متوسط درجه حرارت دیروز در این کشور به 38 درجه رسید که با وزرش بادهای گرم همراه بود. سرعت باد امروز نیز در برخی مناطق لبنان به 45 کیلومتر در ساعت رسیده است .

در این میان مناطق مختلف لبنان و حومه بیروت از ساعت های نخست بامداد امروز (سه شنبه) طعمه حریق شده اند که در اثر آن علاوه بر خسارت به مزارع کشاورزی و درختان زیتون، ستون دود حاصل از آتش سوزی در برخی مناطق موجب تخلیه منازل شده است .

در منطقه "المنصوریه" در حومه بیروت شعله های آتش برخی فروشگاهها از جمله یک مرکز فروش لاستیک را به کام خود کشید.

وزارت کشور لبنان ساعت ده صبح امروز (به وقت محلی) برای بررسی آتش سوزی ها و راههای مهار آن تشکیل جلسه خواهد داد. نیروهای ارتش این کشور نیز به منظور کمک در مهار آتش وارد عمل شده اند.

"ریا الحسن" وزیر کشور لبنان در گفت و گو با شبکه تلویزیونی "الجدید" در این ارتباط گفت: به منظور هماهنگی و سرعت در اطفاء حریق اتاق عملیات در مناطق مختلف کشور تشکیل شده است

"المشرف، کشتزارهای یشوع، جونیه و جعیتا زکریت" از جمله مناطقی هستند که طعمه حریق شده اند.

روابط عمومی شهرداری بیروت نیز اعلام کرد که به دستور "زیاد شبیب" شهردار پایتخت نیروهای آتش نشانی در آماده باش کامل به سر می برند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =