صرف ۷۵۰ میلیارد ریال برای طرح‌های امور آب خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات مصوب سال مالی گذشته در شش ماه نخست امسال برای طرح های عمرانی مدیریت منابع آب استان هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، سیدعقیل مرتضوی علاج بخشی سد بیدواز، آغاز عملیارت اجرایی سد دربند، تکمیل عملیات اجرایی سد و شبکه آبیاری چندیر و سومبار و سد گلمندره و همچنین احداث آبگیر شناور موقت آبرسانی به شهر بجنورد، بند انحرافی و کانال انتقال آب کوشکی ترکمن از مهم ترین طرح های مدیریت منابع آب در دست اجرای این شرکت برشمرد.

وی گفت: همچنین تا پایان شش ماه نخست سال جاری برای اجرای طرح های مدیریت منابع آب استان بیش ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.   

مرتضوی اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری یکهزار و ۲۹۴ مورد تخلف در حریم و بستر رودخانه های استان شناسایی و برای ۹۱۴ متخلف اخطاریه صادر شده است.

وی افزود : در این مدت بیش از ۲۹ هکتار از بستر رودخانه ها آزادسازی و بیش از ۲۷ کیلومتر از مسیل ها و رودخانه های مهم لایروبی و بازگشایی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی در ادامه اظهار داشت: انسداد ۳۷ حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از اضافه برداشت ۱۵۷ حلقه چاه در نیمه نخست امسال، صرفه جویی بیش از هشت میلیون و ۴۵۰ هزار متر مکعب را به همراه داشته است.

به گفته او، از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه بیش از ۲۵۵ میلیون متر مکعب آب وارد سدهای استان شده و بیش از ۲۱۶ میلیون متر مکعب آب نیز با اهداف مختلف کشاورزی، شرب، صنعت و مدیریت و کنترل سیلاب های بهاره از مخازن سدهای استان رها سازی شده است.

مخازن سدهای استان در مجموع توان ذخیره سازی بیش از ۲۳۹ میلیون متر مکعب آب را دارند.

۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =