ترامپ با هدف کاستن از تعهدات بین المللی آمریکا برسرکار آمد

تهران – ایرنا – "دیوید سانگر"(David Sanger) تحلیلگر مسایل آمریکا در تحلیلی پیرامون موافقت دونالد ترامپ با عقب نشینی نظامیان آمریکایی از شمال سوریه گفت: آنچه که کاملا واضح است ترامپ با هدف کاستن از تعهدات بین المللی آمریکا وارد کاخ سفید شد.

سانگر که تحلیلگر سیاسی و مسائل امنیت ملی روزنامه نیویورک تایمز نیز می باشد، روز سه شنبه در باره آنچه که در روزهای اخیر در شمال سوریه می گذرد به شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: آنچه که اکنون در سوریه شاهد آن هستیم و با توافق ترامپ به اقدام رجب طیب اردوغان در سوریه صورت می گیرد. منجر به قدرت یافتن ایران، روسیه و بشار اسد می شود.

وی در باره اقداماتی که ترامپ طی این مدت در عرصه سیاست خارجی آمریکا انجام داده، گفت: مشخص نیست که ریاست جمهوری ترامپ آیا در ۲۰۲۰ و یا ۲۰۲۵ پایان یابد ، اما آنچه که بین مورخین و تئوریسین های"فرضیه توطئه" مورد بحث بوده این امر واضح  است که ترامپ با دیدگاهی کاملا روشن و شاید با حکمی ازسوی هواداران خود وارد کاخ سفید شد که از تعهدات خارجی آمریکا بکاهد.

تحلیلگر نیویورک تایمز گفت:مساله دیگر آنکه ترامپ با بکار بردن لفظی تحت عنوان"جنگ بی پایان" قصد خارج کردن نیروهای آمریکا از کشورهایی ون آلمان، کره جنوبی و ژاپن را دارد؛  کشورهایی که نیروهای آمریکایی بدون دادن تلفات نقش بازدارندگی را ایفا می کنند و حال ترامپ  آنها را هزینه بر می داند و اکنون خروج از سوریه کم هزینه ترین آنها بود.

سی ان ان در بخشی ازاین گزارش گفت که ژنرال جیمز متیس نیز در مخالفت با تصمیم دونالد ترامپ مبنی برخروج نظامیان آمریکایی از سوریه از مقام خود به عنوان وزیر دفاع استعفا داد.

عملیات نظامی ارتش ترکیه درشمال شرق سوریه با نام عملیات «چشمه صلح» با اعلام اردوغان در روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه پس از آن آغاز شد که رئیس جمهوری آمریکا پیش از آن خروج نظامیان کشورش از شمال شرق سوریه را اعلام کرد.

روپام **۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha