حمله به نهادها و مراکز یهودیان در اروپا افزایش یافته است

تهران - ایرنا - مشاور علمی آژانس حقوق اولیه اتحادیه اروپا گفت: در سال های اخیر تعداد حملات مرگبار علیه مدارس، موسسه ها، سوپرمارکت ها و اماکن عبادی یهودیان در اروپا افزایش یافته است.

تارنمای آلمانی دویچه وله روز سه شنبه در گزارشی نوشت: بعد از حمله هفته گذشته در آلمان به یک کنیسه یهودیان، اتحادیه اروپا خواستار اقدامی جدی در این زمینه شده است.

بر اساس تحقیقاتی که آژانس حقوق اولیه اتحادیه اروپا (FRA) مستقر در وین منتشر کرده، یهودستیزی در این اتحادیه رو به افزایش است.

مشاور علمی این آژانس اروپایی گفت: به غیر از اقدام هولناک انجام شده در شهر هاله، ارعاب، توهین و تحقیر یهودیان به امری «عادی» در برخی از جوامع اروپایی تبدیل شده است.تحقیقات سال   ۲۰۱۸ آژانس FRA نشان می دهد که ۶۵ درصد شهروندان فرانسوی و ۴۳ درصد شهروندان آلمانی حوادث یهودستیزانه را «مشکلی بسیار جدی» قلمداد می کنند.

درایتالیا ۲۱ درصد همین نظر را داشتند و تقریبا ۱۴ درصد دانمارکی ها گفتند که این حوادث مشکل ساز بوده است.

با این حال مشاور علمی این آژانس اروپایی می گوید بر این باور نیست که بخشی از اتحادیه اروپا از یهودستیزی در امان هستند.  

این مشاور می گوید افزایش یهودستیزی ناشی از افزایش تحمل ناپذیری جوامع اروپایی است و بین افزایش پوپولیسم راست افراطی در اروپا و یهودستیزی رابطه وجود دارد.

در سالهای اخیر همچنین آمریکا، تونس و ترکیه نیز شاهد حملات ناشی از یهودستیزی بوده اند. برای مثال سال گذشته میلادی یک راست افراطی به کنیسه ای در آمریکا حمله کرد و ۱۱ نفر را که مشغول عبادت بودند، به کشتن داد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =