شرکت‌های دانش بنیان ایرانی به سرعت در حال توسعه هستند

قزوین - ایرنا - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بازدید از یک واحد تولیدی دانش بنیان در شهر صنعتی البرز قزوین گفت: شرکت‌های دانش بنیان کشور با وجود تحریم‌ها به سرعت در حال توسعه و گسترش هستند.

سورنا ستاری در این بازدید گفت: افزایش توان تولید و انبوه سازی شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد و دولت در این خصوص از این شرکت ها حمایت می کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این بازدید از بخش های مختلف شرکت فآوری دارویی ژلاتین حلال که با استفاده از فناوری های روز به عنوان تنها شرکت ژلاتین غذایی و دارویی به صورت پودری و گرانولی تهیه شده از استخوان تازه گاو به تولید می پردازد، بازدید کرد.

 ژلاتین از جمله محصولات مهم و استراتژیک است که در صنایع مختلف از جمله صنعت داروسازی، صنایع غذاسازی (لبنیات، نوشابه ها، شکلات و شیرینی)، نظامی و کاغذ به کار می‌رود و جایگزینی هم ندارد.

منبع اصلی برای تهیه ژلاتین در خارج از کشور پوست خوک است و منبع دیگر آن نیز استخوان و پوست گاو است که در این  کارخانه برای تهیه ژلاتین از آن استفاده می شود.

 شرکت ژلاتین حلال به عنوان شرکت دانش بنیان هم به ثبت رسیده است و این واحد با ۱۵۰۰ تن ظرفیت در سال فعلا با یک سوم ظرفیت کار می کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با هدف بازدید از چند شرکت دانش بنیان و حضور در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قزوین به این استان سفر کرده است.
۷۳۸۹ /۳۰۱۳

اخبار مرتبط