شهرداری تهران مصوبات ویژه نابینایان را اجرا کند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از شهرداری خواست تا مصوبات شورا برای ارائه خدمات ویژه به نابینایان تهرانی از جمله ایجاد باغ گل ویژه نابینایان در بوستان‌های بزرگ شهری را اجرا کند.

به گزارش ایرنا مجید فراهانی، روز سه‌شنبه در جریان یکصد و هفتاد و یکمین جلسه شورا با ارایه تذکری به هیات رئیسه شورا اظهار داشت: با استناد به بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران به شهرداری تهران درباره توجه به مسائل نابینایان تذکر می دهم.

وی خواهان اجرای کامل مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در باره نابینایان به ویژه مصوبات"الزام شهرداری تهران به ارائه خدمات ویژه به نابینایان تهرانی" و "الزام شهرداری تهران به ایجاد باغ گل ویژه نابینایان در بوستان‌های بزرگ شهری" به عنوان دو مصوبه خاص شورا در مسیر تحقق شهر دسترس پذیر درباره نابینایان تهرانی شد. 
فراهانی بیان کرد: در بند «ب » ماده واحده مصوبه "الزام شهرداری تهران به ارائه خدمات ویژه به نابینایان تهرانی بر«تعبیه و بهره‌برداری از امکانات مورد نیاز جهت تسهیل در امر خدمت‌رسانی به نابینایان در سطح شهر و خصوصاً راه‌اندازی سیستم اعلام گویای زمان و مسیر حرکت وسایل حمل‌ و نقل عمومی اعم از تاکسی‌ها، اتوبوس‌ها، قطارها» تاکید شده است که لازم است این مساله در کلیه خطوط،مناطق و وسایل حمل و نقل عمومی مورد توجه قرار گیرد. 
وی گفت: امروز روز جهانی عصای سفید است، روزی برای ما تا به یاد آوریم نابینایان و معلولان این شهر به عنوان شهروند حقی بر شهر دارند و باید مدیریت شهری و دستگاههای اجرائی برای زندگی این افراد اقدامات مناسبی در مسیر دسترس پذیری شهر و تسهیل آمد و شد،امکان فعالیت های فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی به انجام دهد.

وی افزود: متاسفانه وضعیت دسترسی نابینایان و دیگر معلولین به امکانات و زیر ساخت های شهری سال‌ها مورد غفلت مدیریت شهری بوده و حق بدیهی این افراد مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته است.
فراهانی افزود:  بر همین اساس امروز به جای آنکه شاهد پویایی و فعالیت نابینایان و دیگر معلولان در سطح شهر باشیم، مشاهده می کنیم که این قشر گرفتار مشکلات اولیه ای همچون حمل و نقل و تردد در شهر هستند.
عضو شورای شهر تهران بیان کرد: شهرداری باید ضمن توجه به مسائل نابینایان و معلولان شهر، اهتمام ویژه ای در رسیدگی به مسائل کارکنان نابینا و معلول خود داشته باشد و در این زمینه الگوی دستگاههای اجرایی و سازمان های عمومی باشد.
وی از شهردار تهران خواست تا با اجرای به موقع مصوبات شورا  شاهد حضور بالنده و اثر بخش نابینایان و معلولان در تهران، شهر دسترس پذیر و شهر زندگی باشیم.

تهرام/۷۲۴۴//۶۱۳۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =