۴۰ زائر مصدوم با هواپیمای ارتش از ایلام به تهران اعزام شدند

ایلام- ایرنا- مسئول پشتیبانی پست اورژانس امداد و نجات پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: ۴۰ نفر از مصدومان تصادفات جاده ای از طریق پرواز ویژه هواپیمای ارتش به تهران اعزام شدند.

سرهنگ طاهر سنجربیگی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد مصدوم که در بیمارستان های استان ایلام بستری بودند بعد از ثبات وضعیت جسمانی و تایید پزشکان برای تکمیل روند درمان با هواپیمای ارتش دیشب به تهران اعزام شدند.

وی افزود: نیروی پدافند ارتش با ایجاد یک درمانگاه پست امداد و نجات در نزدیکی فرودگاه شهدای ایلام اقدام به معاینه و ارائه خدمات درمانی به زائران و مسافرانی می کند که از طریق پرواز هوایی عازم مقصد خود هستند.

سنجربیگی با بیان اینکه این درمانگاه از سه روز پیش فعالیت خود را آغاز کرده است، یادآور شد: در این مدت کوتاه ۱۷۰ نفر از کسانی که به این درمانگاه مراجعه کرده اند مورد معاینه قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: همچنین در پاره ای از مواقع ضروری پزشکان این درمانگاه با حضور در هواپیماهای در حال پرواز اقدام به معاینه بیمارانی می کنند که قصد سفر هوایی دارند.

وی توضیح داد: با معاینه اینگونه بیماران پزشک تیم باتوجه به وضعیت جسمانی مریض در صورتی که پرواز کردن برای حال وی مضر نباشد به بیمار اجازه پرواز می دهد.

مسئول پشتیبانی درمانگاه عمومی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: ۱۰ نفر تیم درمانی در کلنیک درمانی ارتش طبق برنامه ریزی ها تا ۳۰ مهرماه به فعالیت و خدمات رسانی درمانی به زائران مشغول هستند.

وی افزود: واحد معاینه و ویزیت عمومی، سنوگرافی، فشارخون، تست قند خون بیماران دیابتی، نوارقلب، تزریقات از جمله بخش های درمانگاه ارتش است.

به گزارش ایرنا، ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر راه اندازی این درمانگاه در شهر ایلام اقدام به برپایی یک درمانگاه صحرایی و ایستگاه صلواتی در پایانه مرزی مهران کرده است.

به گزارش ایرنا، بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین تاکنون بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین المللی مهران تردد داشته اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.
پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

اربعین سال گذشته ۲ و نیم میلیون نفر از مرز مهران عبور کردند که پیش بینی می شود امسال این میزان تردد از سه میلیون نیز فراتر رود.

۷۱۷۲/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =