معاون وزیر: اولویت امروز ورزش توسعه ورزش همگانی است

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: اولویت امروز ورزش ایران توسعه ورزش همگانی است و برهمین اساس شعار هفته تربیت بدنی «پیش بسوی ایران فعال» نام‌گذاری شد.

«عبدالحمید احمدی» روز سه شنبه در آستانه هفته تربیت بدنی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: وزارت ورزش برنامه‌های متعددی در هفته تربیت بدنی برنامه‌ریزی کرده است که از ۲۶ مهرماه آغاز می‌شود.  باید فضای جدیدی در ورزش همگانی ایجاد شود تا به شرایط مطلوب دست یابد.

وی افزود: مهمترین اولویت در ورزش کشور توسعه ورزش همگانی و سلامت جسمی و روحی جامعه است و برهمین اساس شعار این هفته «پیش بسوی ایران فعال» نام‌گذاری شده است.

احمدی اضافه کرد: براساس این شعار روز جمعه را به عنوان ورزش همدلی و مشارکت ملی نام‌گذاری کردیم و روز اربعین با عنوان ورزش نهضت حسینی نام‌گذاری شد.

وی ادامه داد: سومین روز با نام ورزش بینش سبک زندگی فعال و چهارمین روز هم سنت آیینی پیوند نسل‌ها نامگذاری شدند.  یک روز هم به معلولان و نابینایان اختصاص دارد.

احمدی گفت: هفته تربیت بدنی با روز پارالمپیک همزمان شده است که در این روز برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

وی می گوید این برنامه‌ها همه استان‌ها را شامل می‌شود که برای این کار بیش از ۹ هزار برنامه تعریف شد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی افزود: نهادهای مرتبط با ورزش در هفته تربیت بدنی برنامه خود را اجرا می‌کنند اما محور اصلی برنامه با مشارکت عمومی مردم دنبال می‌شود.

احمدی گفت: در هفته تربیت بدنی رقابت‌های متعدد و تفاهم‌نامه با سازمان بهزیستی به امضا خواهد رسید و در حوزه ورزش روستایی هم بیش از ۵۰۰ برنامه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از یک هزار خانه روستایی هم تجهیز می‌شوند. مرحله منطقه‌ای جام خوشه چین برگزار می‌شود و پیش از این مرحله استانی این جام برگزار شده است. همچنین مرحله ملی هم در دهه فجر برپا خواهد شد.

احمدی همچنین گفت: در این هفته ۲۳۳ طرح ورزشی افتتاح می‌شود که از این تعداد ۱۴۷ طرح استانی و ۸۶ طرح شهری است.

معاون وزیر ورزش درباره بودجه هفته تربیت بدنی توضیح داد: برای حمایت از ورزش همگانی ۱۵ میلیارد تومان اعتبار به استان‌ها تخصیص داده شد تا برنامه‌های خود را اجرا کنند.

وی درباره بی‌ثباتی مدیریتی در فدراسیون همگانی و انتصاب سرپرست پی در پی گفت: متولی اصلی ورزش همگانی وزارت ورزش است و فدراسیون به ثبات می‌رسد.

معاون وزیر ورزش  گفت: وزارت ورزش در بخش توسعه ورزش همگانی به تنهایی از عهده کار بر نمی‌آید و باید سایر ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف در این مسیر تقویت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =