اصلاحیه کتاب‎های درسی چاپ پارسال بزودی توزیع می‌شود

نوشهر - ایرنا - معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به توزیع برخی کتاب‌های درسی چاپ سال گذشته متوسطه دوم در استان گفت: با توجه به تغییرات محتوایی برخی از کتاب‌های درسی امسال، اصلاحیه این کتاب‌ها در حال چاپ است که بزودی از طریق مدارس در بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود.

اسفندیار نظری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به محدودیت های اعتباری و کاغذ برای چاپ کتابها برای امسال ، تعداد هفت عنوان کتاب مقطع متوسطه دوم از کتاب های چاپ سال گذشته در میان دانش آموزان استان مازندران توزیع شد که کمترین تغییرات محتوایی را داشته است.

وی گفت : برای جلوگیری از مشکلات دانش آموزان به هنگام برگزاری امتحان سراسری و همچنین کنکور پیگیری لازم برای این منظور صورت گرفته و قرار شد بخش های تغییر یافته کتاب امسال در قالب جزوه آماده و در اختیار دانش اموزان قرار گیرد.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران تاکید کرد که دانش آموزان و خانواده های آنان نگران تغییرات محتوایی کتابها نباشد چرا که جزوه این بخش از کتابها در حال آماده سازی است و در کمترین زمان ممکن در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی  با بیان اینکه هم اکنون جزوه اصلاحیه کتاب شیمی پایه دهم چاپ و ارسال شده ، گفت: کتاب های دینی و زیست شناسی پایه دوازدهم هم در حال چاپ است.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت : با توجه به تغییرات جزیی کتاب دینی، اصول عقاید و جامعه شناسی پایه ۱۱ به همراه کتاب فیزیک پایه دهم در حال پیگیری  است و نتیجه آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

نظری خاطر نشان کرد:  توزیع برخی از کتاب های درسی چاپ سال گذشته مقطع متوسطه دوم در ۷  استان کشور انجام شده و تنها اختصاص به مازندران ندارد.

وی افزود: امسال یک میلیون و ۸۲۱ هزار و ۷۰۰ جلد کتاب بین دانش آموزان ابتدایی، ۹۷ هزار و ۵۳ جلد در متوسطه دوم نظری و ۴۴۲ هزار و ۹۵۹ جلد کتاب نیز بین دانش اموزان هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش توزیع شده است.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران همچنین گفت: دانش آموزانی که به دلیل تاخیر در ثبت نام کتاب دریافت نکرده اند می توانند از طریق مدیریت مدارس در سامانه ثبت کتاب درسی ثبت نام کنند و در کتاب برای آنها نیز ارسال شود.

استان مازندران بیش از ۵۳۵ هزار دانش آموز دارد که در حدود چهار هزار مدرسه و ۲۱ هزار کلاس درس در حال تحصیل هستند.

/۱۲۹۵/ ۱۶۰۲/۱۸۹۹

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha