۷۷ درصد نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی کردستان با استانداردهای ملی منطبق بودند

سنندج - ایرنا - ۳۹۵ نمونه‌برداری ازمحصولات واحدهای تولیدی در کردستان طی ۶ ماهه امسال انجام شده است که ۷۷ درصد با استانداردهای ملی مربوطه انطباق داشتند.

مدیرکل استاندارد کردستان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۳۴ درصد از نمونه‌ محصولات واحدهای تولیدی  و درخواستی استان در آزمایشگاه‌های اداره‌کل، ۳۸ درصد در آزمایشگاه‌های همکار استانی و ۲۸ درصد هم در خارج از استان انجام می‌شود.

ژیلا یزدانی اضافه کرد: ۳۹۵ نمونه طی ۶ ماهه امسال در بخش‌های برق و الکترونیک، بسته‌بندی و سلولزی، خودرو و نیرومحرکه، شیمایی، غذایی، مکانیک و فلزشناسی، مهندسی پزشکی مورد آزمایش قرار گرفتند.

وی افزود: بر مبنای آزمایش‌های انجام شده ۷۷ درصد نمونه واحدهای تولیدی و درخواستی با استانداردهای ملی مربوطه انطباق داشتند.

مدیرکل استاندارد کردستان با اشاره به اینکه ۱۶۰ نمونه گمرکی در بخش‌های شیمی و غذایی در ۶ ماهه امسال مورد آزمایش قرار گرفتند، یادآور شد: ۹۹ درصد این نمونه‌ها با استانداردهای ملی مطابقت داشتند.

یزدانی گفت: تعداد نمونه‌های گرفته و آزمایش شده طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) هم طی این مدت دراستان ۱۳۱ مورد بوده است که ۷۳ درصد انطباق با استانداردهای ملی مربوطه را داشتند.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان شهریور ۲ شرکت بازرسی و ۵۴ آزمایشگاه همکار در استان تایید صلاحیت شدند.

مدیرکل استاندارد کردستان یادآور شد: چهار هزار و ۴۸۲ مورد بازرسی از اوزان سبک، ۲۲۸ مورد بازرسی از باسکول ثابت همکف و ۵۳۸ مورد بازرسی نازل سوخت هم دراین ۶ ماهه انجام شده است.

در حال حاضر ۳۵۹ واحد تولیدی در سطح استان کردستان تحت پوشش استاندارد است.

۹۹۳۶ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =