۲۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۳
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83517831
۰ نفر

برچسب‌ها

 افزون بر ۵۸ هزار دانش آموز کرمانی سنجش شدند

کرمان - ایرنا - به گفته رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان، ۵۸ هزار و ۱۳۳ دانش آموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستان طی سال جاری در این استان مورد سنجش قرار گرفتند.

مهران باهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ۲۹۶ نفر از کل دانش آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان استان کرمان راهی مدارس استثنایی شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: ۲ هزار و ۸۹۶ نفر از کل دانش آموزان سنجش شده در دوره ورود به دبستان و پیش دبستان در استان کرمان به بخش ارزیابی بینایی، هزار و ۱۱۹ نفر به بخش سنجش شنوایی، ۱۱۴ نفر به ارزیابی جسمی حرکتی ارجاع، سه هزار دانش آموز مرزی (دیرآموز) شناسایی و حدود ۲۹۶ نفر به مدارس استثنایی معرفی شدند.

 رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان اظهار داشت: ۲۷ هزار و ۷۳۴ دانش آموز بدو ورود به کلاس اول در سال جاری سنجش شدند که از این تعداد هزار و ۱۹۳ نفر به بخش بینایی، ۴۲۹ نفر به شنوایی، ۶۸ نفر جسمی و حرکتی و ۲ هزار و ۸۷۱ نفر به بخش سنجش هوش ارجاع شدند.

وی تاکید کرد: ۹۶۶ نفر از دانش آموزان بدو ورود به کلاس اول در کرمان که به بخش سنجش هوش ارجاع شدند مشکلی نداشتند، هزار و ۵۹۳ نفر دیرآموز بودند، ۱۱۹ نفر آموزش پذیر که به مدارس استثنایی رفتند و ۱۹ نفر نیاز به خدمات توانبخشی داشتند که به بهزیستی معرفی شدند.

باهری گفت: ۳۰ هزار و ۷۴ دانش آموز نیز در بخش پیش دبستانی سنجش شدند که هزار و ۶۸۳ نفر ارجاع بینایی، ۵۸۱ نفر شنوایی، ۴۵ نفر جسمی و حرکتی و ۲ هزار و ۴۸۷ نفر به بخش سنجش هوش ارجاع شدند که هزار و یک نفر از مجموع دانش آموزی که در بخش پیش دبستانی ارجاع هوش شده بودند به مدارس عادی راه پیدا کردند و هزار و ۳۷۰ نفر دانش آموز مرزی و دیرآموز شناخته شدند که ۵۶ نفر آموزش پذیر بودند و به مدارس استثنایی و ۱۴ نفر به منظور گرفتن خدمات توانبخشی به بهزیستی معرفی شدند.

۶۵۲ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در هفت هزار و ۷۷۰ مدرسه استان کرمان در قالب ۳۰ هزار و ۶۵۰ کلاس درس با حضور ۴۲ هزار فرهنگی سال تحصیلی را آغاز کردند.

۳۰۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =