۲۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۳
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 83517768
۰ نفر

برچسب‌ها

لزوم حمایت قانونی از ورزش کارگری

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خواستار حمایت قانونی از ورزش کارگری شد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای احیای تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده که در راستای توسعه ورزش کارگری است، بکوشند.

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اصلاح قانون حمایت از ارزش افزوده در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی است و اگر این قانون حذف شود کارگران از مزایای حمایتی ورزشی محروم می‌شوند.

وی بیان کرد: شمار جمعیت کارگری کشور بالا است و بیش از نیمی از جمعیت استان مرکزی را نیز کارگران و خانواده‌های آنان تشکیل می دهند و این قشر برای افزایش انگیزه و روحیه در محیط کار و زندگی نیاز به اجرای برنامه‌های مختلف ورزشی دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: ۱۵ شرکت و واحد تولیدی و صنعتی استان مرکزی از شهریور ماه پارسال تا شهریورماه امسال از مزایای تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده در زمینه توسعه ورزش کارگری بهره‌مند شده اند و انتظار است با احیای این قانون کارگران بیشتری از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: کارگران در راستای توسعه کشور سهم و نقش به‌سزایی دارند و برنامه های حمایتی از این قشر باید روز به روز افزایش یابد.

استان مرکزیبه عنوان یکی از استانهای صنعتی و کارگری کشور  یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

۳۰۰۵/۶۰۱۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha