۲۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۶:۵۴
کد خبرنگار: 1824
کد خبر: 83517726
۰ نفر

برچسب‌ها

بنیاد مستضعفان به تجهیز مدارس قلعه‌گنج کمک کرد

جیرفت - ایرنا - بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به عنوان معین اقتصادی قلعه‌گنج ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به تجهیز مدارس این شهرستان کمک کرد.

مسئول دفتر فرهنگی، آموزشی و ورزشی بنیاد مستضعفان در قلعه گنج روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بنیاد مستضعفان در راستای پیشرفت و تکمیل پروژه مهر در مدارس قلعه‌گنج بنا به درخواست آموزش و پرورش برای تکمیل امکانات و تجهیزات آموزشی مدارس این شهرستان ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کرد.

محسن افشارمنش افزود: با توجه به نیازسنجی که در مدارس این شهرستان صورت گرفته بنیاد مستضعفان در راستای ارتقای کیفیت فضاهای آموزشی مدارس و تسهیل روند یادگیری دانش آموزان، تعداد ۱۲۷ دستگاه کولر گازی، ۱۰۰ دستگاه رایانه، پنج دستگاه ویدئو پروژکتور، ۳۰ دستگاه آب سردکن، ۳۰ مخزن ذخیره آب و ۳۰ دستگاه پمپ آب خریداری و در حال تحویل به مدارس شهری و روستایی قلعه گنج است.
وی همچنین از اهدا بسته‌های لوازم‌التحریر به ارزش هر بسته ۲۲۰ هزار تومان برای هفت هزار و ۳۶۷ دانش آموز ممتاز در مدارس قلعه گنج خبر داد و افزود: این بسته‌ها بین دانش آموزان مدارس روستاهای رمشک، چاه دادخدا،  بند چاه رضا تمگران، دهستان سرخ‌قلعه و سایر روستاهای شهرستان توزیع شده و در مدارس حوزه شهری نیز در حال توزیع است.
افشارمنش به مدارس روستایی بدون دیوار که در حاشیه جاده‌ها واقع شده‌اند اشاره کرد و اظهار داشت: احداث حصار و دیوار چندین مدرسه روستایی که در حاشیه جاده قرار دارند در دستور کار بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

تعداد ۱۷ هزار دانش‌آموز در تمامی مقاطع تحصیلی قلعه‌گنج امسال به کلاس درس رفته‌اند که از این تعداد هفت هزار و ۸۰۰ نفر پسر و ۹ هزار و ۲۰۰ نفر دختر هستند.

قلعه‌گنج با ۱۴ هزار و ۲۰۰ کیلومترمربع مساحت و ۸۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۴۵۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

۷۴۲۹/۹۸۷۵