رئیس مجلس کویت: سکوت جامعه جهانی، اسرائیل را گستاخ‌تر می‌کند

تهران-ایرنا- رئیس مجلس کویت دوشنبه شب گفت: اسرائیل در سایه سکوت جامعه جهانی گستاخ‌تر می‌شود و این سکوت به معنای بی‌طرفی نیست.

 به گزارش خبرگزاری رسمی کویت (کونا) "مرزوق الغانم" که در یکصد و چهل و یکمین نشست اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) در بلگراد صربستان سخن می گفت، تصریح کرد: سکوت جامعه جهانی در برابر جنایت علیه ملت‌های منطقه به ویژه مردم فلسطین یأس و ناامیدی آن‌ها را افزایش می‌دهد و این شرایط ممکن است به انفجار اوضاع منجر شود بطوری که هیچکس از پیامدهای آن در امان نباشد.

رئیس مجلس کویت اظهار کرد: اگر سؤال شود که نقض آشکار قوانین بین‌المللی کجا روی می‌دهد، من اطمینان دارم که همه حاضران در وهله نخست، درد و رنج‌های ملت فلسطین و اشغالگری رژیم صهیونیستی به ذهنشان می‌رسد، چرا که این مسأله، قدیمی‌ترین اشغالگری است و بصورت بی وقفه ادامه دارد.

وی ادامه داد: اسرائیل اشغالگر، رژیمی است که دست به بیشترین نقض قوانین بین المللی و توافق‌های جهانی زده است، از قتل، آواره کردن افراد گرفته تا ساخت شهرک‌های غیر قانونی و تخریب درختان و ساختمان‌ها.

الغانم افزود: اگر کشورهایی مدعی هستند که آنان حامی رژیم اشغالگر نیستند و اقدامات آن را تایید نکرده و ادامه تجاوزاتش را ترغیب نمی کنند، باید به آنها گفت: رژیم غاصب با حمایت کشورهای اندکی دست به این کارها نمی‌زند، بلکه یقین دارد که کشورهای دیگر سکوت کرده، ناتوان هستند و هیچ اقدامی صورت نمی دهند.

رئیس مجلس کویت اظهار کرد: سکوت در اینجا، به معنای بی‌طرفی نیست، بلکه به معنی وکالت‌دادن به رژیمی است که در سایه سکوت جامعه جهانی، گستاخ‌تر می‌شود و به اقدامات خود ادامه می‌دهد.

الغانم گفت، در سال‌های اخیر هر بار از نژادپرستی سخن گفته‌ایم، از "اسرائیل" نام برده شده، هرگاه از آوارگان سخن گفته‌ایم، نام "اسرائیل" به میان آمده، از نقض حقوق کودکان حرف می‌زنیم، باز نخستین مثال و شاهد رژیم صهیونیستی است و هر زمان از ظلم و ستم به اقلیت‌ها سخن به میان آید، نام رژیم اشغالگر مطرح می‌شود.

الغانم گفت: آیا این تصادفی است که رژیم اشغالگر مثال زنده و عملی تمامی مواردی باشد که اتحادیه بین‌المجالس جهانی، اعضا را به رعایت آن دعوت می‌کند؟

رئیس مجلس کویت اظهار کرد: ما امروزه در مورد قوانین بین المللی و راه های تقویت آن سخن می‌گوییم، اما مقابل دیدگان ما رژیم اشغالگری قرار دارد که خود را فراتر از تمامی قطعنامه‌های سازمان ملل و اصول و مبانی مشروع بین المللی می‌داند، رژیمی که بیشترین قطعنامه‌ها در محکومیت آن صادر شده است.

وی ادامه داد: ما در برابر رژیمی قرار داریم که تمامی نهادهای حقوق بشری، فعالان صلح، حامیان محیط زیست و همه بشریت بر این مسأله اتفاق نظر دارند که این رژیم ناقض آشکار حقوق بشر است.

الغانم در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: ملل آمریکای لاتین، آسیا، اروپا و آفریقا همگی اقدامات و تجاوزات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنند اما با این حال ما از هرگونه اقدامی ناتوانیم که این مسأله، نتیجه‌ای جز ادامه گستاخی‌های این رژیم در بر ندارد.

رئیس مجلس کویت اظهار کرد: دو سال پیش، در حالی در این کنفرانس شرکت کردیم که آمریکا به صورت یکجانبه قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت، اما هیچ کاری نکردیم و در کنفرانس سال گذشته نیز شاهد بودیم که اسرائیل، بلندی‌های اشغالی جولان را به عنوان بخشی از خاک خود به رسمیت شناخت و باز هم دست روی دست گذاشتیم و امروز در این کنفرانس حاضر شده‌ایم، درحالی که  نخست وزیر این رژیم از الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن به سرزمین‌های اشغالی سخن می‌گوید.

الغانم در پایان تاکید کرد: شما با این سکوت موجب یأس و ناامیدی، افزایش خشم و غضب، ترویج تروریسم و اشغالگری می‌شوید و تمامی این مسائل ممکن است در نهایت به انفجاری انسانی منجر شود و هیچ‌کس از عواقب و پیامدهای آن در امان نخواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =