رییس پارلمان عراق خواستار توسعه زیرساخت‌های اربعینی شد

بغداد - ایرنا - رییس پارلمان عراق با سفر به کربلا خواستار توسعه شایسته زیرساخت‌های مربوطه بویژه حمل و نقل شد و پیشنهاد تشکیل یک نهاد ملی در این خصوص را مطرح کرد.

دفتر "محمد الحلبوسی" در اطلاعیه ای روز دوشنبه اعلام کرد که رییس پارلمان عراق در سفر به کربلا و بازدید میدانی و دیدار با مقامات استانی، آخرین آمادگی های امنیتی و خدماتی در این استان برای برگزاری هر چه بهتر زیارت میلیونی اربعین را بررسی کرد.

رییس سنی مذهب پارلمان عراق در یک کنفرانس خبری در کربلای معلا گفت: اصرار داشتم همزمان با اربعین امام حسین (ع) که شهید اصلاح بود، در سفر به کربلا، وضعیت آمادگی ها و امکانات برای برگزاری این مراسم میلیونی را از نزدیک بررسی کنم.

وی تاکید کرد که برای خدمات رسانی بهتر به زائران، باید امکانات و زیرساخت ها از جمله در حوزه حمل و نقل مانند راه آهن و اتوبان و نیز اماکن و فضاهای مناسب استقبال از زائران توسعه یابد.

رییس پارلمان عراق همچنین ضمن گفت و گو با شهروندان و زائران، با حال و هوای این روزهای کربلا از نزدیک آشنا شد و همچنین از اقدامات انجام شده در  خصوص تامین امنیت و خدمات مورد نیاز زائران اربعین در عراق و از جمله استان کربلا قدردانی کرد.

سال گذشته بیش از 14 میلیون نفر از جمله حدود دو میلیون ایرانی در مراسم پیاده روی و زیارت اربعین حسینی (ع) شرکت کردند و آمارها و بررسی های میدانی نشان می دهد این رقم دست کم در بخش زائران ایرانی، امسال بشدت افزایش داشته است. / 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =