بررسی تجارب و توان مالی اصلی مهم در واگذاری تیم‌هاست

تبریز - ایرنا - پیشکسوت فوتبال آذربایجان‌شرقی با تاکید بر خصوصی‌سازی تیم‌های ورزشی، گفت: در بحث واگذاری تیم‌ها به افراد حقیقی و حقوقی، سوابق و تجارب ورزشی و حتی توان مالی باید مورد توجه باشد.

اصغر اعتباری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه تیم های ورزشی نباید به سادگی واگذار شوند، افزود: به عنوان مثال در مورد تیم فوتبال شهرداری تبریز که واگذار شد هیچ گونه بررسی صورت نگرفت و فردی که هم اکنون مسوولیت تیم را برعهده دارد سابقه و تجربه تیم داری در لیگ دسته یک فوتبال کشور را ندارد و همین امر تیم را دچار مشکل کرده و کسب یک امتیاز از ۸ بازی نمایانگر این واقعیت است.

وی اضافه کرد: تیم علم و ادب شهرداری تبریز با کسب نتایج ضعیفی که تا به اینجا کسب کرده به احتمال زیاد به دسته ۲ سقوط خواهد کرد پس واگذاری تیم دردی از این تیم درمان نکرده و اشتباه بوده است.

وی عنوان کرد: با اطلاعاتی که در دست دارم در بحث واگذاری تیم فوتبال شهرداری تبریز، افراد دیگری حاضر بودند که دو سه برابر بیشتر از مبلغ قرارداد فعلی این تیم هزینه کنند تا تیم فوتبال شهرداری تبریز را تصاحب شوند.

اعتباری بیان کرد: باید در بحث واگذاری تیم های ورزشی افرادی به میان بیایند که به فکر آینده تیم بوده و در این راه از تلاش کنند.

این کارشناس فوتبال با انتقاد از صحبت های اخیر مالک جدید تیم فوتبال شهرداری تبریز مبنی بر سنگ اندازی برخی مسئولان ورزشی اذعان کرد: اگر آقای بابازاده با مدرسه فوتبالی که در اختیار داشت فعالیت می کرد موفق تر بود و اگر مراحل را پله به پله طی می کرد شاید در آینده باشگاهی قدر در عرصه فوتبال می شد.

اعتباری گفت: مالک تیم فوتبال علم و ادب شهرداری تبریز اگر با پیشکسوتان فوتبال استان مشورت می کرد هیچ وقت از هشت بازی یک امتیاز دشت نمی کرد.

روابط عمومی هیات فوتبال آذربایجان شرقی نیز در این مورد گفت: بر اساس قوانین بحث انتقال تیم شهرداری تبریز به باشگاه علم و ادب تبریز انجام نگرفته است و شروط قرارداد بین شهردای تبریز و باشگاه علم و ادب تبریز تحقق نیافته است.

محدرضا تقیون خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در مبایعه نامه باید همه چیز به صورت قطعی مشخص شود در بحث واگذاری امتیاز تیم فوتبال شهرداری تبریز به باشگاه علم وادب یک شرط زمانی لحاظ شده که این یک ایراد قانونی به شمار می رود و ربطی به هیات فوتبال استان ندارد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه انتقال امتیاز تیم دسته یکی فوتبال شهرداری تبریز از لحاظ قانونی انجام نگرفته است همچنان حضور این تیم در میادین ورزشی با نام شهردای تبریز بوده و حتی نمی تواند بازیکن جذب کند.

تیم فوتبال علم و ادب شهرداری تبریز با یک امتیاز از ۸ بازی در رده هجدهم و انتهایی جدول رده بندی رقابت های لیگ دسته یک قرار دارد.

۳۰۷۷/۹۸۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =