شکایت دولت از صداوسیما به شورای نظارت

تهران- ایرنا- مشاور رییس جمهوری و نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما، در نامه‌ای به حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، خواستار الزام صداوسیما به پخش جوابیه دولت توسط شورای نظارت شد.

حسام‌الدین آشنا با اشاره به امتناع صداوسیما از پخش جوابیه دولت درباره اتهامات و خلاف‌واقع‌گویی‌های برنامه پرونده ویژه شبکه سه با موضوع دخترآبی، با استناد به بند ۳۰ «اساسنامه سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی» خواستار ورود شورای نظارت به موضوع و الزام صداوسیما به پخش پاسخ دولت دو برابر اصل مطلب در همان شبکه سه شد.

متهم کردن دولت به عدم آماده‌سازی ورزشگاه‌ها برای حضور زنان، مقصر دانستن دولت در خودسوزی دخترآبی به دلیل عدم آماده‌سازی ورزشگاه‌ها توسط دولت و حضور نمایندگان قوه مقننه و قضاییه در برنامه پرونده ویژه و غیبت نماینده‌ای از قوه مجریه از موارد مورد اشکال دولت درباره برنامه پرونده ویژه است.

این درحالی است که به گفته وزیر ورزش و جوانان از یک سال و نیم پیش تاکنون آن وزارتخانه هرگونه اقدام لازم برای ورود بانوان به ورزشگاه‌های کشور را انجام داده است. به گفته سلطانی‌فر در همه استادیوم‌های بزرگ فوتبال‌ مانند آزادی، نقش‌جهان اصفهان، یادگارامام تبریز، ثامن مشهد، غدیر اهواز، پارس شیراز و سایر استادیوم‌ها ۱۵ هزار نفری که در مراکز استان‌ها ساخته شده است، امکان پذیرایی از خانم‌ها فراهم است.

لازم به ذکر است براساس قانون، در صورت عدم توافق میان معترض و سازمان صداوسیما، شخص شاکی می تواند موضوع را برای رسیدگی به شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما به عنوان مرجع تشخیص وقوع توهین، افتراء ، تحریف یا خلاف واقع منعکس نماید و شورای نظارت نیز موظف است در اسرع وقت (حداکثر چهل و هشت ساعت) به مسأله رسیدگی نموده و در صورتی که حق را به ذی نفع داد نظر خود را به سازمان صدا و سیما ابلاغ کند و سازمان صدا و سیما موظف است پاسخ ذی نفع را مشروط به آن که متضمن توهین و افتراء به کسی نباشد حداقل دو برابر مدت مطلب اصلی که از پنج دقیقه کمتر نباشد تا حداکثر بیست و چهار ساعت پس از دریافت پاسخ در همان برنامه و ساعت و در همان شبکه به طور رایگان پخش نماید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =