بیش‌از ۱۰۰هزار زائر پاکستانی وارد سیستان و بلوچستان شدند

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از۱۰۰ هزار زائر حسینی پاکستان از مرز میرجاوه وارد این استان و عازم عتبات عالیات شدند.

احمدعلی موهبتی دوشنبه شب در بازدید از روند ورود زائران پاکستان در مرز میرجاوه، اقدامات و خدمات رسانی دستگاه‌های اداری، خدماتی، بهداشتی، نظامی و انتظامی را به زوار این کشور خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: تنها در یک روز بیش از ۱۰هزار زائر پاکستانی وارد کشور شده‌اند که با توجه به حجم بالای ورود زائران باید برخی زیرساخت‌ها و امکانات در مرز میرجاوه و مواکب بین راهی برای سال‌های آینده پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه زائران پاکستانی بعد از اربعین، اماکن مقدسه ایران را زیارت می‌کنند،گفت: خدمات رسانی به این زائران ۲ هفته بعد از آخرین سفرهای اربعین حسینی در سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن قدردانی از مردم و روحانیون تشیع و تسنن در خدمت رسانی به زوار پاکستانی، خواستار تجمیع نذورات و کمک‌های مردمی برای زائران در  این استان شد و افزود: مردم کمک‌ها و نذورات خود را برای خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران پاکستان در اختیار ستاد اربعین قرار دهند.

موهبتی همچنین از پایانه مسافری مرز میرجاوه و مواکب بین راهی زوار پاکستانی از جمله زائر سرای امام رضا (ع)، موکب زندان مرکزی زاهدان و حسینیه شهدای جهانزاده بازدید و چگونگی ارائه خدمات به زائران را مورد ارزیابی قرار داد.

به گزارش ایرنا  زائران کشور پاکستان چند سالیست که از طریق مرز میرجاوه وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شده و برای زیارت کربلای معلی و عتبات عالیات، عازم کشور عراق می‌شوند.

این درحالیست که بسیاری از زائران پاکستانی قبل و یا بعد از زیارت عتبات عالیات اماکن مقدسه و مذهبی ایران را نیز بازدید و زیارت می‌کنند.

۹۹۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =