صعود فوتبالیست‌های ساحلی ایران به نیمه‌نهایی با درخشش آقای دروازه‌بان

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با شکست پاراگوئه به مرحله نیمه نهایی رقابت‌های بازی‌های ساحلی جهان صعود کرد.

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ساحلی ایران و پاراگوئه از ساعت ۱۷ در ساحل کاتارای قطر برگزار شد که تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با شکست ۵ بر ۴  پاراگوئه به مرحله بعدی مسابقات صعود کرد.

ساحلی‌بازان کشورمان برای صعود از گروه خود نیاز به پیروزی در وقت قانونی یا اضافه داشتند تا با کسب حداقل ۲ امتیاز به عنوان تیم برتر گروه سوم مسابقات راهی مرحله نیمه نهایی شوند.

وقت نخست این دیدار متعادل پیش رفت، اگرچه بیشتر مالکیت توپ در اختیار ایران بود. در دقیقه ۳ مسابقه محمدعلی مختاری موفق شد با ضربه سر گل نخست ایران را به ثمر برساند. در ادامه اما روی خطایی که مدافع کشورمان روی بازیکن حریف انجام داد، از سوی داور اعلام پنالتی شد و گل تساوی برای پاراگوئه رقم خورد.

در دقایق ابتدایی از وقت دوم مسابقه شوت محکم محمد احمدزاده به تیرک دروازه برخورد کرد. یک دقیقه پس از آن، بازیکن حریف خطای شدیدی روی احمدزاده انجام داد و کاپیتان ایران به بیرون از زمین انتقال پیدا کرد. در ادامه ضربه قیچی برگردان محمد معصومی‌زاده که در چارچوب دروازه قرار داشت، با دفع اشتباه مدافع حریف وارد دروازه پاراگوئه شد. دقایقی بعد نیز خطای پنالتی دیگری روی بازیکنان پاراگوئه انجام ‌شد و با تبدیل شدن آن به گل ، تیم‌ها به تساوی‌ ۲ بر ۲ رسیدند.

گل سوم ایران نیز روی شوت مهدی شیرمحمدی از روی خطای اعلام شده وارد دروازه پاراگوئه شد. در این وقت از مسابقه حمید بهزادپور چند دفع توپ تماشایی انجام داد.

داور مسابقه باز هم یک پنالتی دیگر و البته کاملا مشکوک به نفع پاراگوئه اعلام کرد و گل سوم پاراگوئه نیز به این شکل ثمر رسید. وقت سوم این دیدار با نتیجه ۵ بر ۴ و با درخشش حمید بهزادپور به پایان رسید.

بدین ترتیب تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با شکست تیم‌های اوکراین، سنگال و پاراگوئه مجوز حضور در مرحله نیمه نهایی بازی‌های ساحلی جهان را کسب کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =