دولت محلی کارناتاکای هند خواستار گسترش روابط با ایران است

دهلی نو-ایرنا- سروزیر ایالت کارناتاکای هند با جمعیتی افزون بر ۶۸ میلیون نفر ، با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی میان هند و ایران ، آمادگی این ایالت را برای گسترش همکاری ها با ایران اعلام کرد.

علی چگنی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند روز دوشنبه با یادیوارپا سروزیر ایالت کارناتاکا واقع در جنوب هند دیدار کرده و با وی در مورد گسترش روابط  تجاری، دانشگاهی و گردشگری میان استان های ایران و این ایالت  گفت و گو کرد.

سروزیر ایالت کارناتاکا  پس از شنیدن توضیحات سفیر جمهوری اسلامی ایران و چند تن از وزرای دولت محلی خود، برای گسترش روابط تجاری، دانشگاهی، گردشگری و ارتباطات مردمی با ایران اعلام آمادگی کرد.

 علی چگنی که سرکنسول ایران در حیدرآباد نیز وی را در این دیدار همراهی می کرد، ضمن تشریح زمینه های موجود برای گسترش روابط، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه روابط در ابعاد مختلف به ویژه تجاری و گردشگری و نیز ارتباطات اتاق های بازرگانی  در استان های مختلف ایران  اعلام نمود.

هم چنین سفیر جمهوری اسلامی  ایران به اتفاق هیات همراه در دیدارهای متعددی با اتاق های بازرگانی این ایالت از جمله فدراسیون اتاق های بازرگانی کارناتاکا و اتاق بازرگانی امامیه، و نیز تجار و بازرگانان عمده این ایالت شرکت کرده و ضمن سخنرانی و معرفی ظرفیت های اقتصادی و تجاری و سرمایه گذاری کشورمان، به سوالات و پرسشهای شرکت کنندگان در این زمینه پاسخ داد.

در این جلسات، در زمینه موضوع ارتباطات اتاق های بازرگانی استانی جمهوری اسلامی  ایران و اتاق های بازرگانی ایالتی هند، تبادل هیاتها، سفر مقامات و مبادله اسناد، تبادل نظر به عمل‌ آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =