آیت‌الله سعیدی: قم الگوی خدمت‌رسانی به زائران باشد

قم – ایرنا – تولیت حرم حضرت معصومه(س) گفت: خدمت‌گزاران، مسئولان و مدیران برای الگو شدن شهر مقدس قم باید کمر همت ببندند و با تمام توان در این شهر به ارائه خدمت به مردم و زائران مشغول شوند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سید محمد سعیدی روز دوشنبه در دیدار با محمدرضا قدیر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم،‌ افزود: همه خدمت‌گزاران به اهل‌بیت(ع) دارای جایگاهی ارزشمند نزد خداوند هستند و باید همه در راستای خدمت به مردم و زائران از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

وی با اشاره به جایگاه ممتاز قم، این شهر را حرم اهل‌بیت(ع) دانست و گفت: مردم و مسئولان باید خدمت در این شهر را قدر بدانند، چراکه خدمت در این شهر قابل‌مقایسه با خدمت در مکان‌های دیگر نیست.

سعیدی تاکید کرد: حساسیت‌هایی روی قم وجود دارد و این نه از باب جدا دانستن قم از دیگر شهرها است؛ بلکه الگو شدن این شهر برای دیگر مکان‌ها مدنظر است.

وی اربعین را ازجمله ویژگی‌های اختصاصی اباعبدالله(ع) دانست و گفت: برای هیچ‌یک از معصومان(ع) اربعین وفات یا شهادت وارد نشده و این روز فقط به اباعبدالله الحسین(ع) اختصاص دارد .

امام‌جمعه قم با تاکید بر عظمت اربعین ادامه داد: از عظمت‌ این روز همین بس که سال‌به‌سال مراسم اربعین حسینی باشکوه‌تر برگزارشده و بر سیل مشتقان سیدالشهدا(ع) افزوده می‌شود.

۷۴۰۴/ / ۱۱۷۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =