۲۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83517359
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش شدید خشونت راستگرایان در آلمان

تهران - ایرنا - میزان اعمال خشونت‌آمیز راستگرایان در آلمان طی یک سال گذشته با افزایش ۳.۲ درصدی به یکهزار و ۸۸ مورد رسیده است.

افزایش قابل توجه اعمال خشونت آمیز گروه های راستگرا در آلمان در یک سال اخیر موجب نگرانی مقامات این کشور شده است.
به گزارش شبکه دویچه وله، «هورست زهوفر» وزیر کشور آلمان از حزب سوسیال مسیحی، تهدید برآمده از راست‌گرایی افراطی را بزرگترین تهدید برای این کشور اروپایی می‌داند.
در همین ارتباط سازمان امنیت داخلی آلمان (نهاد حفاظت از قانون اساسی) در جدیدترین گزارش خود از تشدید خشونت‌طلبی راست‌گرایان افراطی به ویژه به دلیل بحث‌هایی که در شرق آلمان درباره پناهجویان جریان دارد، خبر داده است.
در این گزارش آمده است: این خطر وجود دارد که بحث‌های جاری احساسی، به تندرو شدن راست‌گرایان افراطی خشونت‌طلب و در نتیجه اعمال خشونت از سوی آنها بیانجامد که این مساله می‌تواند منجر به تشکیل گروه‌های تروریستی شود.
در حالیکه در سال ۲۰۱۸ جرایم راست‌گرایان افراطی با کاهشی سه درصدی مواجه بوده، آمارها از افزایش اعمال خشونت آمیز راست‌گرایان به میزان ۳.۲ درصد و رسیدن آن به رقم یکهزار و ۸۸ مورد در سال جاری حکایت می‌کنند.
نهاد حفاظت از قانون اساسی آلمان از یهودی‌ستیزی به عنوان زمینه مشترکی برای تطبیق هویت ایدئولوژیک راست‌گرایان افراطی نام می‌برد و در عین حال مقامات این کشور نیز از افزایش جرایم کیفری راست‌گرایان افراطی با انگیزه یهودی‌ستیزی سخن می‌گویند.
با استناد به این گزارش‌ها بخش بزرگی از این جرایم مربوط به تحریک و تهییج افکار عمومی و جرایم تبلیغاتی است که در نتیجه آن اعمال خشونت‌آمیز ضدیهودی از ۲۸ مورد در سال ۲۰۱۷ به ۴۸ مورد در سال گذشته افزایش یافته است.

۱۰۷۱

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha