استاندار: حضور ۲۰۰ هزار زائر اربعین در قم پیش‌بینی‌شده است

قم – ایرنا – استاندار قم با اشاره به میزبانی قم از زائران داخلی و خارجی اربعین حسینی(ع) گفت: پیش‌بینی می‌شود بالغ‌بر ۲۰۰ هزار زائر در قم حضور یابند که غالب این زائران از کشورهای پاکستان و افغانستان هستند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در نشستی با اعضای قرارگاه مردمی اربعین در مصلای قدس قم، با تاکید بر اهمیت خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) افزود: خدمت به زائران امام حسین(ع) افتخار بزرگ و بر مبنای اعتقادهای قلبی و باورهای دینی مردم است.

وی تلاش برای رفع موانع و مشکل‌ها در زمینه میزبانی از زائرین را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: آسیب‌شناسی خدمات ارائه‌شده به زائران اربعین در سال‌های گذشته و ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در این حوزه اهمیت ویژه‌ای در بهبود خدمات خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت مستندسازی و جمع‌آوری فعالیت‌های مواکب و کمیته‌های ذیل ستاد اربعین استان، تصریح کرد: حمایت از  موکب‌های مردمی و پیگیری تخصیص اعتبارات ملی با توجه به زائرپذیری ویژه قم، باید با جدیت پیگیری شود.

سرمست با اشاره به تقویت فرهنگ زائرپذیری و اعتلای فرهنگ‌ میزبانی در بین مردم و لزوم هم‌افزایی و تعامل دستگاه‌های اجرایی استان با نیروهای مردمی گفت: بهره‌گیری از اماکن و بقاع متبرک، مساجد و سایر فضاهایی که قابلیت خدمات‌رسانی دارند در دستور کار قرار گیرد.

استاندار قم همچنین در حاشیه این بازدید در گفت‌وگویی، با اشاره به ارتقاء سطح خدمات به زائران، اظهار داشت: خدمات اسکان و پذیرایی از زائران در قرارگاه‌های اسکان در امامزاده جمال‌الدین(ع)، مصلای قدس و مسجد مقدس جمکران با محوریت مردم و حمایت دستگاه‌های دولتی در مسیر میزبانی هرچه بهتر از این زائران است.

وی ادامه داد: برنامه‌های ستاد اربعین استان با اولویت فرهنگ‌سازی در حوزه میزبانی از زائران و ترویج فرهنگ حسینی در حال اجراست.

 سرمست، حضور نیروهای مردمی و جهادی در خدمت‌رسانی به زائران را موردتوجه قرار داد و اضافه کرد: موقعیت ویژه قم در اعزام زائر و زائرپذیری در ایام اربعین خدمت و کار هماهنگ نیروهای مردمی و کمیته‌های ذیل ستاد اربعین استان را می‌طلبد.

استاندار قم همچنین به آمادگی استان در ایام اربعین برای میزبانی از زائران اربعین حسینی اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در جهتی است که برای ایام بعد از اربعین نیز فضای اسکان و پذیرایی از زائران در مسیر بازگشت مهیا باشد.

۷۴۰۴/ / ۱۱۷۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =