۲۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83517297
۰ نفر

برچسب‌ها

رسیدگی به جرائم سیاسی با حضور هیئت منصفه انجام می‌شود

یزد - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: رسیدگی به جرائم سیاسی با حضور اعضای هیئت منصفه انجام خواهد شد و قضات دادگاه کیفری در رسیدگی به جرائم باید اعضای این هیئت را برای حضور در دادگاه دعوت کنند.

غلامعلی دهشیری افزود: این گونه جرائم در دادگاه کیفری استان  با حضور سه  قاضی رسیدگی می‌شود که این مسئله نشان از اهمیت موضوع و نگاه خاص قانونگذار به اینگونه جرائم دارد.

وی ادامه داد: قانون برای جرائم مطبوعاتی شرایط خاصی را قائل شده تا در رسیدگی به این گونه جرائم، حضور هیئت منصفه و ارایه نظرات و پیشنهادات آنان که از میان اقشار و صنوف مختلف انتخاب می گردند تلطیف کننده و تعدیل کننده نظر و رأی دادگاه باشد.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی دادگستری یزد، وی تصریح کرد: از آنجایی که اصحاب رسانه به عنوان انعکاس دهنده تفکرات جامعه می باشند و شاید جرم های انجام شده با نیات شرافتمندانه شکل گرفته باشد، قانونگذار رسیدگی به جرائم آنان را با حضور اعضای هیئت منصفه پیش بینی نموده تا قضات این دادگاه قبل از صدور رأی، نظرات مشورتی اعضای هیئت منصفه را که از صنوف مختلف می باشند اخذ نمایند.

اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان یزد پس از صدور حکم مسئولیت از سوی نماینده رئیس قوه قضاییه در تعیین اعضای هیئت منصفه سراسر کشور، معرفی خواهند شد.

با پایان دوره دو ساله عضویت اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان یزد، جلسه انتخاب اعضای جدید جهت صدور حکم عضویت در هیئت منصفه مطبوعات و جرائم سیاسی استان یزد برگزار گردید.

۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =