یک میلیون زائر اربعین به صورت رفت و برگشت از مرز شلمچه تردد کردند

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: از زمان آغاز حرکت زائران اربعین تاکنون طی ۲ هفته اخیر یک میلیون تردد به صورت رفت و برگشت در گذرگاه مرزی شلمچه ثبت شده است.

کورش مودت دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه موج بازگشت زائران از گذرگاه شلمچه رو به افزایش است گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲ هزار زائر از مرز شلمچه وارد کشور شدند و ۳۴ هزار زائر نیز راهی کربلا شدند.

وی شمار تردد اتباع خارجی از گذرگاه شلمچه در ۲۴ ساعت گذشته را سه هزار و  ۴۰۰ نفر بیان کرد و گفت: تاکنون اتباع خارجی بیش از هفت کشور عمدتا از کشورهای پاکستان، آذربایجان، افغانستان و کشورهای آسیای میانه از مرز شلمچه گذر کردند.

مودت در خصوص تامین اتوبوس برای تردد زائران از شلمچه به کشور عراق گفت: در روز گذشته ۱۶۵ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران از شلمچه تا نجف تامین شد و امروز نیز برای انتقال زائران از شلمچه به نقاط مختلف کشور ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر در مرز شلمچه مستقر شدند.

در مرز شلمچه بیش از ۴۰۰  موکب از میدان مقاومت تا پایانه شلمچه به زائران خدمات رسانی می کنند.

 حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و همچنان ادامه دارد.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

۷۱۰۰/۶۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =