آمادگی مردم و مسئولان آستارا برای راهپیمایی ۱۳ آبان

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: مردم و مسئولان این شهرستان برای حضور یکپارچه در راهپیمایی ۱۳ آبان اعلام آمادگی می‌کنند و این روز ملی، با شکوه تمام در این نقطه مرزی گرامی داشته خواهد شد.

 به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد روز دوشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت ۱۳ آبان در فرمانداری آستارا افزود: ۱۳ آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی فریاد ملت ایران اسلامی علیه مستکبران عالم است.

وی اظهار کرد: در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸ دانشجویان پیرو خط امام (ره) سفارت آمریکا را که به لانه جاسوسی تبدیل شده بود، تسخیر کرده و توطئه های شوم آنها را به خودشان برگرداندند. 

فرماندار آستارا افزود: این روز فقط به دانش آموزان تعلق ندارد بلکه همه آحاد مردم باید با حضور پرشور، انزجار خود نسبت به استکبار جهانی را اعلام کنند. 

وی ادامه داد: امسال راهپیمایی روز ۱۳ آبان از حساسیت ویژه ای برخوردار است و حضور پر شور مردم، دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران را مایوس خواهد کرد.

 وی بیان کرد: متاسفانه شهروندان از عملکرد برخی اداره ها در آستارا راضی نیستند و مدیران دستگاه های دولتی باید با سرلوحه کار قرار دادن آرمان شهدا و خدمت مستمر، رضایت مردم را جلب کنند.

رستم زاد ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامی باید مدیران به صورت جهادی عمل کنند و در پی سیاست ها و تدابیر رهبر انقلاب و دولت، شاهد افول قدرت های غربی هستیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا هم گفت: راهپیمایی ۱۳ آبان ساعت ۱۰ صبح در شهرهای آستارا و لوندویل برگزار خواهد شد و مسئولان، جایگاه برتر نظام اسلامی در منطقه و جهان را به نسل جدید بازگو کنند.

سامان ساسانیان بیان کرد: سخنرانی، قرائت قطع نامه، سرود و آتش زدن آدمک و پرچم استکبار از برنامه های پیش بینی شده در روز ۱۳ آبان در شهرستان آستاراست. 

وی مسابقه مقاله نویسی، نشست بصیرتی شناساندن استکبار برای دانش آموزان، یادواره شهدای دانش آموز، دیدار دانش آموزان با خانواده شهدا و برپایی نمایشگاه های هنری را برای اجرا در آستانه ۱۳ آبان پیشنهاد کرد. 

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =