اختصاص ۴۰  درصد از سهم طرح ملی مشاغل خانگی به بانوان اردبیلی

اردبیل - ایرنا - معاون آموزشی جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان گفت: جهاد دانشگاهی اردبیل با اجرای طرح‌های توانمندسازی، ۲ هزار و ۱۰۲ نفر را ساماندهی و وارد چرخه بازار و اشتغال خواهد کرد که ۴۰درصد آن به بانوان اختصاص دارد.

 به گزارش ایرنا ، محمدصادق بیجندی روز دوشنبه در نشستی با مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استان اردبیل افزود: اولویت اصلی در طرح ملی "توسعه مشاغل خانگی" شبکه‌سازی و تیم‌سازی و همچنین شناسایی بازار فروش برای عرضه محصولات و ارائه خدمات است.

وی با بیان اینکه در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی سهم استان اردبیل ۲ هزار نفر است، گفت: با شبکه‌سازی درست و هدفمند و استفاده از پتانسیل پیشران‌های ملی و استانی می‌توان زمینه خوبی را برای توسعه اشتغال و بازار فراهم کرد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان همچنین با اشاره به اینکه در طرح‌های توانمندسازی افراد، وابسته به تسهیلات و چرخه حمایتی نمی‌شوند، اضافه کرد: در حال حاضر فروشگاه‌هایی در حال راه‌اندازی است تا افراد توانمند بتوانند محصولات خود را به راحتی به بازار عرضه کند.

بیجندی یکی از مشکلات محصولات خانگی را برندسازی دانست و گفت: طرح توسعه مشاغل خانگی بستر خوبی برای توسعه روند اقتصادی استان‌ها فراهم خواهد کرد.

او با بیان اینکه برای جهاد دانشگاهی افتخار است تا بتواند در کشور نقش‌آفرینی کند، اظهار داشت: در این طرح هدف تنها ایجاد شغل نیست بلکه توانمندسازی برای رسیدن به اشتغال پایدار است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل نیز در این نشست گفت: در طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" پیشران‌ها با جهت‌دهی درست به جامعه هدف می‌توانند بسیاری از مشکلات اشتغال استان را رفع کنند.

فریبا محمدلو با بیان اینکه جهاد دانشگاهی اردبیل برنامه‌های توسعه‌ای خوبی برای استان دارد، افزود: با توجه به اجرای بهینه طرح‌های واگذار شده توسط این نهاد، اعتماد دستگاه‌های اجرایی استان برای واگذاری طرح‌های مختلف به جهاد دانشگاهی استان اردبیل جلب شده است.

او با اشاره به اینکه در سال گذشته و سال جاری دفتر امور بانوان و خانواده استان اردبیل و جهاد دانشگاهی کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مهارت افزایی و توانمندسازی خوبی در سطح استان برگزار کردند، گفت: در حال حاضر پیگیری خوبی در جهت اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار توسط جهاد دانشگاهی استان انجام گرفته که امیدواریم اجرای این طرح توسعه اشتغال استان را رقم زند.

وی اجرای این طرح را عامل موثری در بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار دانست و گفت: با توجه به روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور، این طرح می‌تواند علاوه بر کاهش این آسیب‌ها، مشکلات اقتصادی استان‌ها را نیز رفع کند.

محمدلو افزود: جهاد دانشگاهی استان اردبیل مجموعه فعال و برنامه‌محور است و با توجه به ظرفیت‌های موجود و نیاز استان به عرصه‌های مختلف ورود می کند و در جهت رفع آن گام برمی‌دارد.

۶۰۱۸/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =