۱۹۹ طرح صنایع دستی اردبیل امسال تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردند

اردبیل - ایرنا - معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اعلام کرد: برای ۱۹۹ طرح صنایع دستی استان در ۶ ماه نخست سال جاری با اشتغالزایی ۳۸۰ نفر تسهیلات پرداخت شده است.

ملکه گلمغانی‌زاده در مصاحبه با ایرنا گفت: در مجموع بیش از ۵۷ میلیارد ریال تسهیلات برای این ۱۹۹ طرح تصویب شده که تسهیلات بسیاری از آنها پرداخت شده و یا در مرحله پرداخت است.

وی بیان کرد: از محل تسهیلات مشاغل خانگی نیز ۱۶۰ طرح صنایع دستی با اشتغالزایی ۱۶۰ نفر و با رقم تسهیلات ۱۶ میلیارد ریال تصویب و ابلاغ شده است.

گلمغانی‌زاده افزود: امسال همچنین از محل تسهیلات تفاهم‌نامه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بانک گردشگری نیز ۶ طرح با اشتغالزایی ۱۸۲ نفر و با رقم تسهیلات ۳۶ میلیارد ریال به بانک گردشگری معرفی شده است.

وی اضافه کرد: از محل تسهیلات روستایی و منابع داخلی بانک‌ها نیز بیش از ۳۰ طرح صنایع دستی با اشتغالزایی ۴۲ نفر و با تسهیلات پنج میلیارد ریالی به بانک‌های عامل معرفی شده است.

اردبیل از استان‌های برجسته در زمینه صنایع دستی در ایران محسوب می‌شود و دستان هنرمندان در هر منطقه از این استان از گذشته‌های دور کالاها و آثار ارزشمند در این زمینه خلق می‌کنند.

بیش از ۱۲۰ هزار نفر در استان اردبیل در ۶۲ رشته متنوع صنایع دستی اشتغال دارند.

چرم و ملیله اردبیل، معرق نمین، مرصع و معرق سنگ خلخال، گلیم عنبران، جاجیم‌بافی، قالی‌بافی، پالازبافی، ورنی‌بافی، تراش شیشه، مسندبافی، سفالگری، چاقوسازی، قلم‌زنی و کاشی معرق از جمله صنایع دستی معروف استان اردبیل است.

۱۹۰۵/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =