ابلاغ بیش از سه هزار وام مسکن روستایی در خراسان شمالی

بجنورد-ایرنا- سه هزار و ۲۸۰ فقره تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی در نیمه نخست امسال به بانک‌های خراسان شمالی ابلاغ شده است.  

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهم استان از تسهیلات ویژه مسکن روستایی، ساخت پنج هزار واحد در این مناطق است.

علی روحانی افزود: از ابتدای اجرای طرح پرداخت تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی در سال ۸۴ تاکنون سالانه پنج هزار واحد مسکونی با استفاده از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی در استان ساخته شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون بیش از ۵۶ هزار واحد با استفاده از این تسهیلات مقاوم سازی شده است.

روحانی گفت: در این سال ها برخی از روستاییان هم بدون استفاده از تسهیلات برای ساخت منزل اقدام کرده اند و دارای منزل مقاوم هستند و بر این اساس بیش از نیمی از منازل روستاییان، مقاوم است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۱۲ هزار خانوار روستایی در ۱۰۰ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی زندگی می کنند و بر این اساس روستاییان ما دست کم با کمبود ۱۲ هزار واحد مسکونی روبه رو هستند.  

روحانی در باره اقدامات انجام شده برای بازسازی مناطق سیلزده استان گفت: ۶ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان در بارندگی ها و سیل بهار امسال،  خسارت دیده است که تسهیلات بازسازی آن به بانک های استان ابلاغ شده است.  

وی با بیان اینکه تلاش داریم تا پایان امسال، تمام واحدهای خسارت دیده از زلزله، بازسازی شود، گفت: تاکنون هزار و ۵۰۰ کمک اجاره بهای مسکن به سیل زدگان استان داده شده است.

روحانی افزود: به هر واحد روستایی که نیاز به بازسازی پیدا کرده، ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض تعلق می گیرد و برای بازسازی هر واحد شهری نیز ۵۰۰ میلیون ریال وام و ۱۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض داده می شود.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: حادثه دیدگان سیل، ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۱۵۰ میلیون ریال وام بانکی برای جبران خسارت های معیشتی دریافت می کنند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از این جمعیت در روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =