ثبت نام بیش از ۱۵ هزار زائر بروجردی در سامانه سماح

بروجرد - ایرنا - مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: تا کنون بیش از ۷۷ هزار زائر لرستانی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که از این تعداد بیش از ۱۵ هزار نفر بروجردی هستند.

محمد خسروی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد افراد ثبت نام کننده در سامانه سماح در لرستان نسبت به سال گذشته سه برابر شده که تاکنون تعداد سه نفر از زائرین لرستان شامل سجاد دهگایی ۱۲ساله ازبروجرد و  سکینه کونانی  ۷۰ساله از کونانی کوهدشت بر اثر تصادف و فاطمه شمسون ۳۰ساله از دورود براثر سقوط از ارتفاع در کربلا جان خود را از دست داده اند.

وی  افزود: بیشترین تعداد ثبت نامی های زائرین لرستانی در سامانه سماح مربوط به  خرم آباد با تعداد بیش از ۲۵ هزار نفر، بروجرد بیش از ۱۵ هزار ، دورود حدود هفت هزار، سلسله پنج هزار و ۷۰۰ نفر و کوهدشت با تعداد پنج هزار و ۹۰۰ نفر است.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد زائرین تا امروز اعزام شده اند، بیان کرد: از امروز تعداد ورود به کشور بیشتر از تعداد زائرین اعزامی است و توصیه می شود زائرین اقامت خود در عراق و شهرهای کربلا و نجف کوتاهتر کنند.

خسروی یادآور شد: در صورت احساس بیماری تنفسی بمنظور جلوگیری از اشاعه آن بین دوستان و آشنایان،  حتما به مراکز پزشکی مراجعه شود.

وی ادامه داد: زائرین کشورهای پاکستان و آذربایجان و ترکیه از لرستان بعنوان مسیر اعزام به شلمچه برای زیارت گذر نمودند که در برگشت هم از همین مسیر برمی گردند و بیش از نیم میلیون زائر از استانهای دیگر از مسیر لرستان برای ورود به مرزهای مهران و چزابه استفاده کرده اند.

۱۹۲۰/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =