سه میلیارد ریال تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی در خمین پرداخت شد

خمین - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت:سه میلیارد و ۴۰ میلیون ریال تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان پرداخت شده است.

«محمد کاظم آب پیکر» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود این میزان تسهیلات برای مقاوم‌سازی ۷۶ واحد مسکن روستایی اعطا شده که رقم آن برای هر واحد معادل ۴۰۰ میلیون ریال است.

وی اظهارداشت : پرونده  ۱۴۵ واحد مسکونی روستایی به بانک ارسال شده و در مرحله انعقاد قرارداد برای دریافت تسهیلات هستند.

آب پیکر بیان کرد: امسال  ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی این شهرستان اختصاص یافته است.

 رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت: این رقم در قالب تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت پنج درصد و ۱۵ ساله برای مقاوم سازی  واحدهای مسکونی فرسوده روستایی پرداخت می شود.

وی اظهارداشت: سهمیه خمین در بخش بهسازی مسکن روستایی امسال ۴۵۰ واحد است که در مرحله نخست سهمیه همکاری بانکها برای انعقاد قرارداد ۱۳۵ واحدمسکونی خوب بود اما در مرحله دوم روند انعقاد قرارداد برای ۲۴ واحد مسکونی با کندی همراه است و می طلبد تا قبل از رسیدن فصل سرما بانکها همکاری کنند.

آب پیکر افزود: در صورت مقاوم سازی هر مسکن روستایی و گرفتن پروانه پایان کار به مالکان انشعابات برق، گاز و آب واگذار می شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت: ۳۰ درصد از منازل روستایی این شهرستان مقاوم سازی شده و بقیه واحدها نیازمند بهبود کیفی است.

آب پیکر افزود: از مجموع ۱۱ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی روستایی این شهرستان سه هزار و ۳۰۰ واحد مقاوم سازی شده است.

وی اظهار داشت: ۹ هزار و ۹۵۰ واحد مسکونی این شهرستان باید تا افق سال ۱۴۰۰مقاوم سازی شود.

شهرستان خمین دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت با ۶۲ هزار و ۵۵ واحد ساختمانی است.

۶۰۱۲*۷۲۷۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =